Uhlídat dnes novinkový produkt před senzachtivými davy je dnes pro velké firmy skoro nemožné a tak jsou vždy ještě před oficiálním představením k dispozici rozličné úniky informací. Neubránila se ani chystaná globální verze OPPO Reno 4 Pro, protože se na malou chvíli na Youtube dostalo i unboxing video právě s tímto telefonem. Sice nevydrželo dlouho, ale i tak měli ostříží oči odborníků šanci vyčíst většinu zásadních specifikací tohoto modelu. A některé jsou poměrně překvapivé.

Začněme asi tou největší změnou, protože podle všeho nebude globální verze OPPO Reno 4 Pro poháněna Snapdragonem 765G, ale méně výkonným Snapdragonem 720G. To znamená absenci podpory 5G sítí, což pro některé trhy (včetně našeho) je ale spíše skrytá výhoda. Překopán byl také design senzorů zadního fotoaparátu, protože místo tří jsou k mání hned čtyři. Sice bez potvrzení jejich parametrů, ale obecně se čeká a doufá ve 48 Mpx + 12 Mpx + 13 MPx telefoto kombo s dodatečným senzorem pro výpočet hloubky pole.

Verze telefonu z unboxing videa si zachovala 90 Hz obnovovací frekvence displeje a tak pravděpodobně opět má 6,55-palcový FullHD+ AMOLED panel. Další příjemnou změnou je přítomnost 3.5 mm audio jacku, který u čínské verze chyběl. Uvidíme na které trhy nakonec konkrétně globální OPPO Reno 4 Pro zamíří, protože absence 5G možná bude znamenat soustředění se na některý ty rozvojovější. A někteří odborníci odhadují, že by měl být telefon představen ve stejný den jako OnePlus Nord, tedy 21. července.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.