Není to zas tak dávno, co byl představen chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5. Jde o vylepšenou verzi předchozího Mi Band 4 a zatím se prodává jen na čínském trhu. Ovšem ještě před tím, než se tato pátá generace dostane na globální trhy, byl uveden náramek s označením Xiaomi Mi Smart Band 4C. I když by se na první pohled mohlo zdát, že jde o novinku, na ten druhý ale zjistíme, že je to vlastně rebrand náramku Redmi Band. Ten byl vydán v dubnu/apríli.

Při pohledu na parametry Xiaomi Mi Smart Band 4C můžeme zjistit, že jsou naprosto totožné jako u Redmi náramku. Band 4C a jeho specifikace jsou zalistovány na oficiálních stránkách malajsijské pobočky Xiaomi. Je tedy pravděpodobné, že se tento náramek bude prodávat na různých trzích s těmito dvěma obchodními názvy. A nesmíme zapomenout ani na cenu, která je pro malajsijský trh nastavena na 99 malajsijských ringgitů, což je v přepočtu zhruba 23 dolarů, případně 546 Kč.

Přestože tedy známe kompletní specifikace náramku, zopakujeme si ty hlavní. Mi Smart Band 4C má TFT barevný displej s úhlopříčkou 1,08 palce a rozlišením 220×128 pixelů. Jas obrazovky je 220 nitů. Baterie má kapacitu 130 mAh a měla by vydržet až 14 provozu. Její nabíjení probíhá přes vestavěný USB port, takže jej lze pohodlně dobít třeba na notebooku nebo na počítači. Mezi funkcemi najdeme monitoring tepové frekvence, monitoring spánku a nebo upozornění na dlouhé sezení. Nechybí ani pět sportovních režimů. Co však chybí je podpora NFC, ale to je dáno i nízkou cenou této nositelnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.