Nedávno jsme se dočkali představení nové generace notebooků RedmiBook 16, které jsou postaveny na nové platformě AMD Ryzen. Jedná se o velmi zajímavé kousky s výborným displejem a zpracováním samotného notebooku, i když se jim nevyhnuly ani kritické recenze v souvislosti s nedostatečným chlazením a dalšími výtkami. Každopádně ale už zítra 8. července dojde k představení jejich alternativy s procesory Intel Core i7 10th Gen. Takže se dočkají i ti, kteří stále věří raději Intelu.

A v kategorii notebooků je souboj stále poměrně vyrovnaný, přestože v desktopových vodách má momentálně AMD výrazně navrch. Tedy alespoň z pohledu zákazníka hledícího na poměr cena / výkon. Konkrétní vybavení nových RedmiBooků nebylo přesně zveřejněno a netušíme dokonce ani přesné použité modely Core i7 procesorů. Zhruba se však dají očekávat podobné parametry jako u Ryzen verze, takže paměti by u RAM měly být 8 GB a 16 GB, potažmo pak 512 GB SSD disk.

S největší pravděpodobností nedojde k zásadním úpravám ani v oblasti designu a notebooky tak budou mít 16,1-palcové FullHD displeje napěchovaného do velmi kompaktního těla. To nabídne třeba rámečky displeje jen 3.26 mm, 90 % užitné plochy displeje nebo 1.8 kg váhy. Baterie s kapacitou 46 Wh má i velmi výkonný 65W nabíjecí adaptér a za zmínku stojí i velmi slušné výbava rozšiřujícími porty. Ceny by měly být velmi podobné jako u bratříčků s Ryzenem, takže zhruba od 530 dolarů v přepočtu pro čínské zákazníky. Globálně se pak určitě dostaneme výše, ale nemělo by jít o nic extra drahého.