Tak jsme se v předpokladech moc nespletli, protože dnes konečně potvrzené datum představení OnePlus Nord přesně zapadá do našich logických úvah. Zítra 8. července a 15. července nás čekají další kola rezervačních předprodejů, takže se přímo nabízelo ještě o týden později telefon už konečně předvést světu. Stane se tak opravdu 21. července v 16:00 našeho času a nebyli by to OnePlus, aby si pro fanoušky nepřipravili něco extra pro tuto příležitost.

Celá představovačka totiž proběhne pomocí AR (Augmented Reality) a k tomu už máte dopředu nachystanou ke stažení aplikaci Nord Launch na Play Store nebo App Store. I když není nikde vysloveně řečeno nic o podporovaných telefonech, tak se dá logicky odvodit nutnost podpory ARCore pro Android nebo ARKit v případě Applu. OnePlus mají s podobnými průkopnickými legráckami už bohaté zkušenosti, protože se s OnePlus 2 stali prvními s představovačkou ve virtuální realitě (VR). Nu a doba pokročila, takže je čas na AR.

Stále nejsme o mnoho moudřejší ohledně specifikací telefonu, protože nám tvůrci dávkují informace opravdu po špetkách. Jako poslední byl potvrzen „vlajkový“ fotoaparát, který bude mít i optickou stabilizaci (OIS). To je velmi dobrá zpráva, protože OnePlus Nord bude přece jen střední třída a v té OIS stále ještě není zcela obvyklou výbavou. Optimista by mohl doufat ještě v ultra-wide senzor nebo dokonce telefoto, ale to bychom už asi chtěli moc. Osobně čekám něco na úrovni základního OnePlus 8, ale i to bude na střední třídu výborné. Také už se na představení OnePlus Nord tak těšíte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.