Tak se nám dnes oficiálně představil další velmi silný zástupce střední třídy a vypadá to, že pro příští měsíce bude opravdu z čeho vybírat. Nové Moto G 5G Plus od Motoroly (alias Lenova) je toho jen dalším příkladem, za který můžeme být jen a jen rádi. Jedná se o první model této řady pro střední třídu s podporou 5G sítí, i když ne úplně všech frekvencí Hlavně však boduje velmi příznivou cenou, která pro evropský trh začíná jen za 349 euro.

Moto G 5G Plus může nabídnout velký 6,7-palcový FullHD+ displej s rozlišením 2520 x 1080 pixelů, podporou HDR a také 90 Hz obnovovací frekvencí. Typ displeje nebyl nikde uveden, ale kvůli migraci čtečky otisků prstů do zapínacího tlačítka na boku telefonu lze usuzovat, že se nejedná o AMOLED. Rámečky jsou pak poměrně tenké s výraznější „bradou“ telefonu. Selfie kamerka je duální (16 Mpx f/2.0 + 8 Mpx ultra-wide) s „průstřelem“, ale nikoli v podobě oválu ale jako dvě kulaté díry pro senzory.

Hned čtyři senzory zadního fotoaparátu

Zadní strana pak kromě výrazného loga značky má i čtvercový modul zadního fotoaparátu a poměrně dlouhý xenonový blesk vedle něj. Celý zadní panel má také zajímavou hrubší „diamantovou“ texturu a bude se určitě dobře držet. Neurazí ani stylová jasně modrá barva telefonu. Zadní fotoaparát je na solidní úrovni se 48 Mpx f/1.7 1.6µm hlavním senzorem doplněným o 5 Mpx f/2.2 makro kamerku, 8 Mpx f/2.2 ultra-wide senzor a 2 Mpx f/2.2 senzor pro hloubku pole. I softwarová výbava kamerky je na úrovni třeba s manuálním režimem, nočním režimem, funkcí Best Shot nebo integrací Google Lens.

Telefon pohání procesor Snapdragon 765 doplněný o 4 GB nebo 6 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. A nezapomnělo se ani na microSD slot. Výborná je i 5000 mAh kapacita baterie a neurazí ani 20W rychlo-nabíjení skrze USB Type-C port, i když dnešní nadprůměr už je výše. Moto G 5G Plus má také NFC čip pro mobilní platby nebo speciální tlačítko pro Google Assistant. Systémem je nadstavba My UX naroubovaná na Androidu 10.

Cena a dostupnost

Do evropského prodeje se Moto G 5G Plus dostane už zítra a základní 64 GB verze přijde jen na 349 euro. Asi se ale vyplatí připlatit za více RAM a 128 GB vnitřní paměti na 399 euro. Kromě absence AMOLED displeje a s ním spojené čtečky otisků prstů přímo v displeji není tomuto kousku co vytknout a do střední třídy parádně zapadne. Jen tak houšť.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.