Jen před pár dny jsme se zabývali spekulacemi ohledně chystaného Redmi K40, protože některé zdroje přinesly „zaručené“ zprávy o výbavě tohoto modelu. Situace na bojišti je však nepřehledná a mění se každým dnem, takže se s největší pravděpodobností z tohoto telefonu vyklubalo spíše Redmi K30 Ultra, který by mělo být představené někdy v průběhu července nebo maximálně srpna. Tento model asi bude vybaven procesorem Mediatek Dimensity 1000+, což se u fanoušků Qualcommu nesetkalo zrovna se vřelým přijetím.

Podle poslední várky zákulisních informací ale rozhodně nemusejí zoufat, protože by na cestě mělo být i opravdové Redmi K40 a K40 Pro. Oba modely by měly spoléhat na Snapdragony od Qualcommu, ale na jejich oficiální představení si budeme muset ještě pár měsíců počkat. Podle vždy skvěle informovaného „leakstera“ DigitalChatStation se dá vydání K40 čekat v posledním kvartále letošního roku a představení K40 Pro pak posouvá až do prvních měsíců 2021.

Na druhou stranu jsou podobné termíny poměrně logické, zejména vzhledem k údajným procesorům spojených s těmito modely. Základní verze Redmi K40 by totiž měla dostat do vínku Snapdragon 775 (aneb SM7350) a Pro verze pak dokonce špičkový Snapdragon 875 (aneb SM8350). Oba ještě ani nebyly oficiálně Qualcommem představeny, takže dává poměrně vzdálené datum představení smysl. Samozřejmě nejde o žádné oficiálně potvrzené informace, ale zdroj je velmi důvěryhodný a zatvrzelí odpůrci Mediateku mezi fanoušky Redmi tak mají důvod k malé oslavě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.