Notebooky od Huawei nebo dceřiných Honor už se dávno zabydlely na globálních trzích, ale čínský gigant plánuje velmi brzy jejich portfolio ještě výrazně rozšířit. Cílovou skupinou se pak stanou hráči, což je ostatně trend viditelný i v produkci samotných telefonů, kde skoro každá značka už má své speciální herní modely. U notebooků jsou však rozdíly mezi „normálními“ a herními modely z hlediska hardwaru a ceny ještě mnohem vyšší, takže by se novinkám mohlo se slušnými cenami dařit velmi dobře.

Podle všeho už je vydání těchto nových herních modelů na spadnutí a jako první by měl jít s kůží na trh Honor. Mateřský Huawei pak bude záhy následovat, ale se s největší pravděpodobností by měly mít všechny notebooky hodně společného. Lišit se tak možná budou jen v detailech a brandingu. Zajímavé bude určitě srovnání se zavedenými velikány jako jsou MSI nebo ASUS, kteří na herním trhu své modely mají už drahně let. Huawei (a spíše hlavně Honor) se pokusí zaútočit určitě cenou, ale půjde o skvěle vybavené kusy.

Prvotní spekulace totiž hovoří o použití procesorů Intel Core H 10th Gen nebo AMD Ryzen 4000H. Ty pak doplní samostatné grafické karty řady GeForce RTX 20. Půjde tak opravdu o extrémně výkonná herní monstra, která nabídnou dostatek výkonu i pro moderní tituly. A nejde je v této kategorii srovnávat se současnými mainstreamovými modely vybavenými třeba GeForce MX350. Současná generace Honor MagicBook Pro 2020 se prodává za ceny od zhruba 850 dolarů, takže osobně čekám herní sourozence určitě o skok výše. Budeme velmi zvědavi.