Pandemie koronaviru lehce narušila naše vcelku pravidelné měsíční přehledy o nejvýkonnějších telefonech. Naposledy jsme se na Antutu žebříček podívali v dubnu/apríli, kdy šlo o deset nejlepších přístrojů se systémem Android za letošní březen/marec. Takže to rychle napravíme a mrkneme na to, jak si v Antutu vedly telefony v červnu/júni.

TOP 10 vlajkových telefonů

Antutu žebříček zahrnuje údaje o telefonech, které běží na Androidu a byly testovány v období od 1. června do 31. června 2020. Rozdělen je v podstatě na dvě části. V té první je seřazeno deset vlajkových modelů a v té druhé deset telefonů střední třídy. TOP 10 vlajkových strojů ovládly dva výrobci, a to Oppo a Xiaomi. Případně jejich dceřinky. Dále je z žebříčku jasné, že všechny telefony jsou osazeny procesorem Snapdragon 865 a valná většina z nich má 12 GB operační paměti.

Nejvýkonnější vlajkou se tak stává Oppo Find X2 Pro, za ním následuje Xiaomi 10 Pro a na třetím místě je Oppo Find X2. V rychlém sledu jdou po sobě modely Oppo Ace2, iQOO Neo3, Redmi K30 Pro, Realme X50 Pro, iQOO 3 a Meizu 17 Pro. Úspěšnou desítku prémiových telefonů uzavírá OnePlus 8 Pro.

TOP 10 telefonů střední třídy

Ani ve střední třídě to není o mnoho jiné v rámci skladby výrobců. Žebříčku dominuje společnost Huawei a její dceřinka Honor. Své zástupce tu má i Oppo a Redmi, jejíž telefon Redmi 10X Pro okupuje první příčku. Následuje Oppo Reno3 a Redmi 10X. Dále už je to mix telefonů Honor a Huawei. Na čtvrtém místě boduje Honor 30, následuje Huawei Nova 7 Pro, Huawei Nova 7, Honor X10, Honor 30s a Huawei Nova 7 SE. Desítku uzavírá telefon Oppo Reno4 Pro. V rámci procesorů, kterými je tato nejvýkonnější desítka osazena, najdeme MediaTek Dimensity 820, Dimensity 1000L, Kirin 985, Kirin 820 a Snapdragon 765G. U všech čipsetů byla při testech diagnostikována přibližně stejná výkonnost. Bodové rozdíly jsou skutečně minimální.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.