Čínští Xiaomi patří bezesporu k nejlepším výrobcům snažícím se o výborný hardware za skvělou cenu. Ale rozhodně nezanedbávají ani softwarovou stránku věci a jejich nadstavba MIUI patří k nejoblíbenějším na trhu. Nejenom kvůli velmi aktivní komunitě a velmi častým aktualizacím, ale i díky pokročilým funkcím, které jdou často nad rámec standardního Androidu. Navíc jde o nadstavbu s vysokou mírou upravitelnosti a nastavitelnosti, takže mají fanoušci opravdu volné pole působnosti. A další zajímavá novinka by měla brzy dorazit i do aplikace MIUI Camera.

Aplikace MIUI Camera je samozřejmě zodpovědná za ovládání fotoaparátu a tvůrci se jí v poslední době snaží výrazně vylepšovat. Mobilní fotografování je jedním z nejdůležitějších aspektů současné generace telefonů a software hraje opravdu velkou roli. Ostatně není náhodou, že porty a modifikace velmi oblíbené aplikace Google Camera jsou skoro vždy jako první upravovány pro modely Xiaomi / Redmi. A právě z výbavy telefonů Google Pixel si podle všeho bude chtít nová verze MIUI kamera vzít jednu ze ze zajímavých funkcí.

Informace pochází od odborníků z XDA-Developers a podle všeho se Xiaomi snaží přijít s vlastní verzi funkce Top Shot z telefonů Pixel. Varianta od Xiaomi by se měla nazývat AI Shutter a údajně bude k dispozici v nejnovější beta verzi systému MIUI 12. A co vlastně tato funkce umožňuje ? S využitím algoritmů umělé inteligence by měla pomoci vybrat ten nejlepší snímek se sekvenční série fotografií. Použití by mělo být extrémně jednoduché, vše získáte pouhým delším podržením tlačítka závěrky. Tak se budeme brzy na novou funkci těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.