Značka IQOO je dalším jménem pod křídly obřího koncernu BBK Electronics (stejně jako například OPPO, Vivo nebo OnePlus) a v posledních měsících zaznamenali opravdu raketový nárůst. Na peněženky zákazníků útočí skvělou výbavou a velmi dostupnými cenami, přičemž se snaží nabídnout i speciální funkce pro hráče. To je přesně případ i v červnu představeného IQOO Z1, který je vybaven 144 Hz displejem a procesorem Dimenisty 1000+. Na 9. července se ale chystá lehce odlišná verze IQOO Z1x, pro kterou dnes byly potvrzeny další parametry včetně procesoru Snapdragon 765G.

IQOO Z1x bude zajímavé hlavně pro zatvrzelé odpůrce Mediateku, protože se tvůrci rozhodli nabídnout alternativu s procesorem Snapdragon 765G. Zákazník tak nepřijde o podporu 5G sítí, ani velmi solidní výkon. Právě tento procesor potvrdili sami tvůrci, takže konec veškerým spekulacím. Kromě toho se dočkáme 6,57-palcového displeje se 120 Hz obnovovací frekvenci a také vyšší kapacity baterie s 5000 mAh. Tu pak doplní 33W rychlo-nabíjení, trojitý 48 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx zadní fotoaparát nebo 16 Mpx selfie kamerku.

Velmi zajímavá bude určitě i cena, protože původní Z1 se prodává v přepočtu za zhruba 345 dolarů. A vzhledem k mírně horšímu displeji a papírově i procesoru SD 765G, by se IQOO Z1x mělo teoreticky dostat ještě níže. Bohužel s globální dostupností těchto telefonů je to na štíru a navíc jejich modelům obvykle schází i důležité parametry jako je LTE Band 20. Ale třeba se z této značky časem vyklube i globální tygr, do té doby se budeme muset spokojit s OnePlus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.