Chystaný OnePlus Nord patří určitě k nejočekávanějším telefonům dnešních dní a mnozí doufají, že půjde po letech znovu o hit značky s parádním poměrem cena / výkon. Za sebou už máme dokonce i první kolo předprodejů (tedy spíše rezervací), kdy se pár kousků bleskurychle vyprodalo. I když zájemci kupovali zajíce v pytli, protože neexistují oficiálně potvrzené přesné informace o tomto telefonu. Tvůrci občas něco málo zveřejní, ale jde opravdu jen o útržky.

Proto tak stále většina zásadních odhalení pochází od fanoušků a analytiků, kteří ostřížím zrakem sledují každý publikovaný obrázek a střípek informací. Dnes se na indických stránkách objevily nové snímky OnePlus Nord včetně zadní strany telefonu. Poprvé tak máme možnost tento kousek virtuálně „otočit“, protože veškeré předchozí úniky a rendery vždy ukazovaly jen přední stranu. Na snímku je jasně vidět oválný modul pro zadní fotoaparáty v levém horním rohu, stejně jako dvojitě zakřivené hrany. Osobně sice na rozmazaném obrázku nevidím tři senzory fotoaparátu jako ostatní, ale údajně tomu tak je.

Neviděli jsme to už někde ?

Odhalení designu zadního panelu pak přineslo na přetřes jasnou podobnost s již existujícími modely telefonů. Ostatně už před pár dny si lehce zaspekuloval známý „leakster“ Max Weinbach ohledně celé řady podobností mezi OnePlus Nord a Realme X50 Pro. Sice určitě nepůjde o pouhé přeznačení, ale i tak asi budou mít oba kusy dost společného. Koneckonců obě firmy patří pod obří koncern BBK Electronics. Ale kdyby šlo o výrazně levnější odrůdu Realme X50 Pro se Snapdragonem 765, tak bychom se asi nezlobili…

Šéf OnePlus Pete Lau dnes také přislíbil skutečně „vlajkové fotoaparáty“ pro Nord, takže se nechejme doufejme příjemně překvapit. Momentálně se nejčastější odhady ustálily na 64 Mpx + 16 Mpx + 2 Mpx pro zadní kombo a 32 Mpx + 8 Mpx pro selfie kamerku. Ale stále samozřejmě nejde o nic oficiálního a já bych ještě úplně nevylučoval i jiné alternativy. Každopádně bude mít Nord oproti Realme X50 Pro jednu zásadní výhodu a tou je fantastický systém OxygenOS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.