Telefon Xiaomi Mi 10 Pro je skutečnou vlajkovou lodí. Letos k tomuto titulu dostal i poměrně vyšší cenu, než bylo doposud u prémiových modelů Xiaomi zvykem. Samozřejmě majitelé chtějí za vyšší cenu svou porci kvality. A ti, kteří telefon používají pro focení mohou být spokojeni. V testech DxOMark zadní fotoaparát Mi 10 Pro boduje velmi slušně. S celkovým skóre 124 bodů se drží na pěkném čtvrtém místě. Stejný výsledek má i Oppo Find X2 Pro.

Ovšem testeři si podrobněji proklepli i přední selfie kameru Xiaomi Mi 10 Pro. A tady musíme rovnou říci, že důvod k velké radosti není. Selfie kamera má totiž celkové skóre jen 83 body a propadla se hluboko pod polovinu žebříčku. Pro srovnání stejný bodový zisk mají telefony střední třídy, jako je například Samsung Galaxy A71. Pokud bychom výsledek předního fotoaparátu rozdělili, tak za focení jde o zisk 84 bodů a video je na tom ještě hůř s 81 body. A opět pro srovnání uveďme, že telefon Huawei P40 Pro, který je na prvním místě žebříčku za focení dostal 108 bodů a za video 95 bodů.

Samotní testeři o přední kameře Mi 10 Pro říkají, že se hodí pro příležitostné selfie fotky, u kterých neočekáváte nějakou extra kvalitu a chcete je pouze zveřejnit na sociálních sítích. V podstatě totéž platí i pro video. Hlavním nedostatkem u „selfíček“ je velmi omezený dynamický rozsah, nepřirozená barva pleti při nízkém osvětlení, výrazný šum za všech světelných podmínek a nepřirozené rozostření a barevný přechod při focení v režimu Bokeh. U videa mezi nedostaky patří neefektivní stabilizace, výrazné artefakty, omezený dynamický rozsah při jasném světle a nepřirozená barva pleti při nízkém osvětlení. Na závěr dodejme, že jako vždy si celou recenzi můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.