Telefony značky OPPO patří mezi extrémně úspěšné, ale jen v některých velmi limitovaných zemích a regionech. Globální přítomnost značky už je slabší i když se to v poslední době snaží napravit. A pomoci by k tomu mohl i  velmi úspěšný model OPPO Reno 4 Pro, který by podle všeho mohl mířit i na globální trhy. V minulých dnech jsme měli možnost vidět certifikace naznačují vypuštění tohoto kousku do arény v Indii nebo Singapuru, ale asi dojde i na západní svět.

První modely na recenze totiž dostali i západní experti, jako je například kanadský populární Youtuber LinusTechTips. Ale podle všeho nebude telefon zcela identický s již existující čínskou verzí. To je ostatně již praktikovaná politika značky OPPO a viděli jsme ji i u minulé generace Reno 3 Pro. Indičtí experti na Twitteru hovoří o zachování designu nebo 3D zakřiveného displeje, ale o změnách třeba u obnovovací frekvence displeje. To je velmi zajímavá informace, protože OPPO Reno 4 Pro má v základu 90 Hz a mohlo by tak dojít k navýšení na 120 Hz. Tedy optimistickým viděním celé věci…

Globální varianty čínských telefonů jsou také často degradovány změnami na poli procesorů (i když Samsung by o tomto nešvaru mohl také vyprávět), ale to by asi neměl být případ Reno 4 Pro. Původní verze má na palubě Snapdragon 765G a i když možná výměna za nějaký nový Mediatek není zcela vyloučena, tak se o ní zatím nikdo ani náznakem nezmiňuje. Uvidíme jak na tom bude cena pro globální trh, protože v Číně je na tom vzhledem k výbavě velice solidně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.