Zhruba v polovině dubna/apríla představila společnost Oppo telefon Oppo A92s jako přístroj střední třídy s podporou 5G a procesorem Dimensity 800. Aktuálně je na čínském trhu prodáván jako nejlevnější telefon Oppo s podporou 5G. Jeho cena je přibližně 283 dolarů. A za tuto docela libovou cenu dostaneme i některé parametry a funkce poměrně dražších strojů. Ať už jde o 120 Hz obnovovací frekvenci displeje nebo přední duální kameru a zadní fotoaparát se čtyřmi snímači. Zjevně se chystá i další model, který bude mít téměř identický obchodní název, a to Oppo A92 5G.

Alespoň by to tak mohlo vypadat podle toho, že se na stolech certifikačního úřadu Tenaa objevil telefon s kódovým označením OPPO PDYM20/PDYT20 a čínští tipaři odhadují, že jde právě o model Oppo A92 5G. Výpis Tenaa také uvádí téměř kompletní specifikace tohoto stroje. Pojďme se tedy na ně podívat. Telefon by měl mít rozměry 126,2×75×7,9 mm při hmotnosti 175 gramů. IPS LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,5 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů. V jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední 8 MPix kameru.

Procesor telefonu, jak bývá u Tenaa výpisu zvykem, není zcela přesně specifikován. Mělo by ale jít o osmi jádrový čipset s taktem 2,0 GHz. A podle čínských tipařů by to opět měl být MediaTek Dimensity 800 5G. Doplnit by jej mělo 4/6/8 GB operační paměti a 128/256 GB vnitřního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4035 mAh a podporu rychlého 18 W nabíjení. Operačním systémem bude Android 10. Snímač otisků je uložen na hraně přístroje a zadní fotoaparát je uložen do čtvercového modulu se třemi senzory a LED bleskem. Jednotlivé snímače by měly mít rozlišení 16 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Kdy bude telefon představen není známo, ale mohlo by to být v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.