Přestože se vědělo, že Motorola pracuje na modelu Motorola One Fusion a přesto, že se jeho uvedení očekávalo už v červnu/júni společně s verzí Plus, je na světě teprve nyní. Představení telefonu navíc proběhlo ve vší tichosti, takže jej mnozí ani nezaznamenali. Jde o přístroj střední třídy a jak je asi z názvu patrno, má nižší specifikace než model Plus. Nejde ale jen o nějaké kosmetické rozdíly v parametrech.

Motorola One Fusion dostala 6,5 palcový LCD displej s rozlišením HD+ a poměrem stran 19:9. Kolem obrazovky jsou mírně silnější rámečky a také brada je širší. Nad displejem je kapkovitý výřez pro přední kameru. Výrobce u tohoto telefonu sáhl po dva roky starém procesoru Snapdragon 710, který spároval se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty.

Baterie má kapacitu solidních 5000 mAh a měla by dostat podporu nabíhení s výkonem 15 W. Výkon nabíjení ale zatím není potvrzen. V rámci konektivity zde najdeme LTE, Bluetooth 5.0, USB C a WiFi 5. Další možnosti výrobce dosud neuvedl. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou My UI. Foto výbavu zastupuje přední 8 MPix kamera se světelností f/2.0. Zadní fotoaparát má čtyři snímače s rozlišením 48 MPix, 8 MPix, 5 MPix a 2 Mpix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv se záběrem 118°, makro objektiv a snímač pro hloubku ostrosti.

Snímač otisků prstů je uložen na zadním panelu a tlačítko pro vyvolání Google asistenta je na hraně telefonu. Motorola One Fusion se začala prodávat v Latinské Americe za zhruba 250 dolarů. V příštím měsíci by se měla dostat na trh do Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů. Následně by se měla dostat i na evropský trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.