Řada Redmi K30 už čítá solidní porci šesti rozdílných modelů, ale podle všeho se brzy ještě rozšíří. Dnes totiž máme další informace o údajném chystaném kousku Redmi K30 Ultra, který by měl být oním skoro mýtickým telefonem Xiaomi / Redmi vybaveným procesorem Mediatek Dimensity 1000+. Označení Redmi K30 Ultra (nebo pod kódovým označením „cezanne) bylo vytaženo z posledního sestavená beta verze MIUI 12, takže se nejedná jen o plané spekulace.

Telefony řady K30 se prozatím vždy spokojily s procesory od Qualcommu, ale hvězda Mediateku stoupá v poslední době i u Xiaomi. Stále více jejich procesorů využívají u nižších řad Redmi a podle všeho dojde i na vlajkové modely. Vytažené údaje z MIUI 12 také hovoří o čtyřech senzorech zadního fotoaparátu v čele se 64 Mpx kouskem a také výsuvným modulem selfie kamerky. Takže v podstatě podobné parametry jako Redmi K30 Pro s jednou velkou změnou v použitém procesoru.

S největší pravděpodobní se tak jedná o tajemný model, který na červenec předpověděl populární čínský „leakster“ Digital Chat Station. V jeho parametrech původně figuroval 144 Hz LCD displej, ale poslední oprava už hovoří o 120 Hz AMOLED displeji. A to se neposlouchá zrovna špatně, protože jednou z hlavních výtek u Redmi K30 byl právě „poddimenzovaný“ 60 Hz displej. Kromě toho se mluví dále o 4500 mAh kapacitě baterie nebo 33W rychlo-nabíjení. Červenec bude určitě nabitý zajímavými modely a Redmi K30 Ultra by k nim mohlo také patřit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.