Kromě očekávaného přerostlého modelu Honor X10 Max jsme se dnes také dočkali dalšího zajímavého kousku od této značky. A Honor 30 Lite také nebude k zahození, protože bude ještě levnější než bratříček Max. A samozřejmě také i menší. Oba telefony ale toho mají opravdu hodně společného, takže se člověk často neubrání přímému srovnávání. Ale vezměme to postupně, abychom si o telefonu udělali pořádnou představu.

Honor 30 Lite nabídne 6.5-palcový LCD displej s užitnou plochou 91.2 %, kapkovitým vykousnutím a rozlišením 2400 x 1080 pixelů. A za zmínku určitě stojí 90 Hz obnovovací, nebo 180 Hz samplovací frekvence displeje. Zadní strana telefonu je pak kryta 2.5D zakřiveným sklem složeným z 9 vrstev a včetně speciálního povrchu proti šmouhám a otiskům prstů. A když už jsme u otisků prstů, tak se čtečka kvůli použití LCD panelu displeje nachází na boku telefonu.

Solidní výkon a podporu 5G sítí pak zajistí procesor Mediatek Dimensity 800, který doplní 6 GB / 8 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 4000 mAh je také slušná a 22.5W rychlo-nabíjení je i na dnešní poměry velmi dobré. Foto-vybavení je podobné většímu sourozenci a zadní trojitý fotoaparát tak sestává ze 48 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro sestavy senzorů. Ale selfie kamerka povýšila na 16 Mpx rozlišení. Zapomínat pak nemůžeme na nadstavbu systému Magic UI 3.1 s pokročilými funkcemi.

Do prodeje by pak Honor 30 Lite měl na domácím čínském trhu zamířit už 8. července a nabízen bude ve čtyřech barevných provedeních. Ceny začínají v přepočtu na 240 dolarech (6GB+64GB) a maximem je pak 311 dolarů (8GB+128GB) za nejvyšší verzi. Bohužel se opět nedočkáme podpory služeb Google a tak je budoucnost tohoto kousku na globálních trzích nejistá. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.