Původně to vypadalo, že by se nová generace herního monstra ASUS ROG Phone 3 měla představit už 3. července a my tak i v našem nedávném článku informovali. Situace na bojišti se ale mění každým dnem a fanoušci si tak musí počkat ještě o chvíli déle. Podle posledních zpráv se totiž  představovačka plánuje až na 22. červenec a firma už dokonce rozeslala oficiální pozvánky. Celá akce “ ROG 2020 Game Changer“ by měla proběhnout hned na třech místech (Taiwan, Milán a New York) a vše bude samozřejmě přenášeno online přenosy.

A protože se telefon už prohnal několika certifikacemi, tak máme o specifikacích poměrně jasno. Půjde poměrně o „cvalíka“ s rozměry 171 × 78 × 9.85 mm a plnými 240 g váhy, ale na druhou stranu to také znamená slušnou 5800 mAh kapacitu baterie. A se 30W nabíjením půjde vše poměrně svižně. ASUS ROG Phone 3 je také vyvíjen ve spolupráci s čínským herním gigantem Tencent a do vínku tak dostane i speciální logo přímo na zadní straně a asi i nějaké to RGB podsvícení. Zajímavé je i to, že Tencent nedávno spolupracoval i na nové generaci Black Sharku, takže je jejich záběr úctyhodný.

ROG Phone 3 bude asi i jedním z prvních se Snapdragonem 865 Plus, který ale asi nabídne jen vyšší takty jader a grafiky. Maximální frekvence jader procesoru by měla být až 3.091 GHz. Dále pak bude k dispozici až 16 GB RAM nebo 512 GB vnitřní paměti, případně trojitý zadní fotoaparát se 64 Mpx hlavním senzorem nebo 13 Mpx selfie kamerky. A samozřejmě hlavní chloubou pak bude 6,59-palcový OLED displej se 144 Hz obnovovací frekvencí. Podle všeho by se navíc cena opět neměla šplhat do nijak závratných výšin a hráči si tak už začínají mnout ruce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.