Společnost Samsung to letos poměrně pěkně rozjíždí v rámci skládacích telefonů. Připravují nejen druhou generaci Galaxy Fold, ale na svůj debut se těší i model Samsung Galaxy Z Flip 5G. Můžete namítnout, že tento telefon byl přeci už uveden společně s řadou Galaxy S20 a budete mít pravdu. Tedy částečně. Nový Z Flip by totiž měl dostat podporu 5G sítí. Jeho prezentace by měla proběhnout 5. srpna/augusta zároveň s telefony řady Galaxy Note 20. Pro to je ale potřeba několika certifikací, a tou na úřadu Tenaa telefon právě prošel.

Jak již bývá zvykem, kromě hlavních parametrů můžeme ve výpisu Tenaa omrknout i fotky testovaných zařízení. A právě to je také případ telefonu Samsung Galaxy Z Flip 5G. V souvislosti s designem nejde o zcela novou tvář, ale pouze o novou verzi co se podpory 5G týče. Opět tedy půjde o atraktivní véčko s rozměry 167,3×73,6×7,2 mm při hmotnosti 183 gramy. Vnitřní a také hlavní AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce s rozlišením 2636×1080 pixelů. Vnější AMOLED 1,05 palcová obrazovka má rozlišení 300×112 pixelů. Potud zůstává vše při starém.

Asi jediným rozdílem bude použitý procesor. Tenaa uvádí, že jde o osmi jádrový čipset s taktem 3,09 GHz. To by tedy mělo znamenat, že nová verze Z Flipu dostane Snapdragon 865 Plus. Nicméně konfigurace pamětí zůstává stejná, a to 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie by měla být duální a měla by mít kapacitu 2500 mAh a 704 mAh. Nabíjení by mělo mít výkon 15 W. Přední kamera by měla mít 10 Mpix a zadní fotoaparát budou tvořit dva snímače s 12 MPix. Jde tedy jen o mírně upgradovanou verzi a uvidíme, jaký to bude mít vliv na cenu telefonu.