Komerční využívání 5G sítí se postupně rozšiřuje a i proto má stále více výrobců chytrých telefonů na svém kontě nějaké ty modely s podporou 5G. A ti, kteří je zatím nemají se na ně chystají. K těm patří i společnost Motorola, a to i přesto, že jde o etablovaného producenta. Ovšem to by se zřejmě ještě letos mohlo změnit. Ano, je to tak, Motorola teprve nyní pracuje na výrobě telefonu s 5G. Tedy alespoň podle známého tipaře Evana Blasse. Ten na svém twitterovém účtu tvrdí, že telefon s podporou 5G dostane řada Moto G.

Blassovi vesměs jeho tipy vycházejí, ale v tomto případě jej berme s rezervou. Řada Moto G je totiž na trhu od 2013 a jde o telefony střední třídy. Měly by tedy být cenově dostupné, ale použití 5G procesoru by jim mohlo zvednout cenu. Ovšem je tu i možnost, že zde bude použit čerstvě představený procesor Snapdragon 690, který je nejlevnějším čipsetem Qualcomm s podporou 5G. Ostatně Motorola patří mezi první výrobce, kteří budou SD690 nasazovat do svých strojů v druhé polovině letošního roku.

O parametrech tohoto prvního 5G telefonu Motoroly se zatím jen spekuluje. Tipaři odhadují, že jeden ze senzorů zadního fotoaparátu by měl mít rozlišení 48 MPix. Senzory by měly být celkem čtyři a budou uloženy ve čtvercovém modulu. Přední kamera by měla být duální a snímače budou uloženy v samostatných „dírách“ v displeji. Čtečka otisků by měla být uložena na hraně přístroje. Aspoň tohle se dá vyčíst ze snímků, které kolují internetem. Tyto informace ale nejsou potvrzeny.

„>

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.