Po prázdninách, které právě začaly, bychom se mohli těšit na další nášup vlajkových telefonů. Tedy aspoň těch od společnosti Huawei. Přestože se původně očekávalo, že řada Huawei Mate 40 nabere zpoždění, poslední zvěsti z Číny tuto teorii vyvracejí a naopak prorokují, že řada bude představena v termínu. Prezentace by se tedy měla konat jako každým rokem v průběhu října/októbra.

O chystaných prémiových telefonech se tvrdí ledaco. Třeba to, že řada Huawei Mate 40 bude osazena novinkovým procesorem, který je postaven na 5nm výrobní technologii. A to by podle všeho měla být pravda, přestože dodávky ze slévárny TSMC jsou díky americkému embargu tak trochu v ohrožení. Očekává se také, že telefony budou mít UTD displej, respektive jeho sklo bude velmi tenké a bude vyrobeno pomocí stejné technologie jaká se používá i při výrobě skel pro skládací telefony. A s displejem se pojí ještě jedna spekulace. Někteří z tipařů totiž ještě nedávno tvrdili, že telefony Mate 40 budou mít kameru uloženou pod displejem.

Sice to zní skvěle, ale tato technologie kamery pod displejem ještě není zcela dotažená do konce. Bylo by proto dost velkým překvapením, kdyby se Huawei nepochlubil tím, že ji má připravenu pro komerční využití. Potvrzením toho, že se skutečně fotoaparátu pod displejem u řady Mate 40 nedočkáme, by mohla být i depeše na čínském Weibo. Tipař, který si říká ChanganDigital a dá se mu poměrně věřit tvrdí, že viděl předprodukční model Huawei Mate 40. A ten prý opravdu neměl kameru pod displejem. Samozřejmě můžeme této informaci věřit, ale taky nemusíme. Výrobce sám nic nepotvrdil a zatím v podstatě mlčí i o dalších parametrech chystaných přístrojů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.