Tak nám dnes v 10 hodin ráno proběhl první předprodej akcí chystaného OnePlus Nord. Tedy spíše rezervační akce, protože jde jen o zaplacení 20 eurové zálohy a získání promo maličkostí. I tak jsme ale logicky předpokládali, že tvůrci odhalí parametry telefonu, aby alespoň zákazník věděl co vlastně kupuje. Bohužel však logika dostala na frak a odhaleno nebylo naprosto nic. Takže těch několik šťastlivců (vše bylo limitováno 100 kusy) jde naprosto do neznáma.

Alespoň dnes v rozhovoru se serverem Techradar spoluzakladatel OnePlus Carl Pei potvrdil, že telefon bude mít opravdu procesor Snapdragon 765. To se sice všeobecně očekávalo už delší dobu, ale někteří fandové se stále děsili starších informací s flirtování s procesory řady Mediatek Dimensity. Procesor už tak máme oficiální a bylo by příjemné mít potvrzeny i další očekávané parametry, jako je 90 Hz AMOLED displej, tři (případně čtyři) senzory hlavního fotoaparátu se 64 Mpx v čele nebo 4300 mAh kapacitu baterie se 30W rychlo-nabíjením.

Ve hvězdách je tak stále i oficiální představení telefonu, protože všeobecně očekávané datum 10. července příliš nezapadá do současné vlny předprodejů. Dnešní ranní možnost totiž byla jen první ze tří mini-předprodej / rezervačních akcí k získání OnePlus Nord. Další budou následovat 8. července a 15. července. Někteří pesimisté tak očekávají opravdové představení telefonu až ve druhé polovině července. Ale jako jsme se dnes přesvědčili, tak s logikou moc daleko nedojdeme a možné je tak úplně vše.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.