Už zítra by měl být představen nejnovější model značky Honor, ale už dnes se na webu jednoho z čínských operátorů objevily zásadní informace doplněné o obrázky a dokonce ceny. Takže si můžeme s drobným předstihem o chystaném Honor X10 Max udělat poměrně ucelený obrázek. Půjde o slušně narostlého chasníka s masivním 7.09-palcovým displejem, který se bude líbit asi každému milovníkovi „lopat“. Navíc je cena nastavena sympaticky nízko, i když hardwarová výbava samozřejmě do žádného extra high-endu také nepatří.

Honor X10 Max tak bude mít zmíněný 7.09-palcový displej, ale bude se jednat o LCD panel s RGBW technologií, jasem 780 nitů a podporou HDR10. Displej má decentní kapkovité vykousnutí a protože se nejedná o AMOLED panel, tak se čtečka otisků prstů musela přestěhovat na pravou stranu telefonu. Dále pak v tomto kousku najdeme procesor Mediatek Dimensity 800, který doplní 6 GB nebo 8 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát bude jen duální se 48 Mpx + 2 Mpx senzory a selfie kamerka se dočkala jen 8 Mpx.

Velmi slušná bude i 5000 mAh kapacita baterie se 22.5W nabíjením a potěší i přítomnost NFC. Bohužel opět nejsou k mání služby Google a tak se zákazník musí spokojit jen s Huawei Mobile Services a AppGallery. Cena se oproti původním předpokladům lehce zvedla a za základní 6GB+64GB variantu zaplatíme v přepočtu asi 340 dolarů. Lepší 6GB+128GB se pak bude prodávat za 368 dolarů. O vyšších verzích nemáme další informace, ale půjde o další drobný skok nahoru. Tak uvidíme, zda se vůbec tento model podívá na globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.