Značka Redmi dnes v Malajsii představila dva levné telefony a konkrétně jde o modely Redmi 9A a Redmi 9C. V případě prvně jmenovaného telefonu bylo oficiální představení pouhou formalitou, protože před pár dny se na síť dostaly jeho kompletní specifikace. To ale nebrání tomu, abychom se dnes na parametry obou strojů nepodívali podrobně. Několik věcí mají oba telefony společných. Jde o přístroje základní třídy s nízkou cenou. Mají velké displeje a velké baterie a pohání je procesory z dílen MediaTek.

Parametry Redmi 9A a Redmi 9C

Nejdřív se tedy podíváme na to, co oba modely spojuje. Je to především IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,53 palce. Obrazovka má kapkovitý výřez, rozlišení 1600×720 pixelů a poměr stran 20:9. Oba telefony mají také baterii s kapacitou 5000 mAh a běží na operačním systému Android 10 s nadstavbou MIUI 11. Oba jsou osazeny procesory z dílen MediaTek. V případě modelu Redmi 9A byl použit osmi jádrový Helio G25 s taktem 2 GHz. Redmi 9C je osazen čipsetem Helio G35 s taktem 2,3 GHz. Přestože mají telefony rozdílné procesory dostaly stejné kapacity pamětí. Je to 2 GB LPDDR4X operační paměti a 32 GB interního úložiště eMMC 5.1. Vnitřní paměť lze dále rozšířit.

Určitou shodu Redmi 9A a 9C najdeme také u foto výbavy. Oba telefony dostaly přední selfie kameru s rozlišením 5 MPix. Zadní fotoaparáty se liší. Model 9A má jen jeden senzor s 13 Mpix a na zadním panelu chybí snímač otisků prstů. Redmi 9C naopak snímač otisků na zádech má a má také lepší hlavní fotoaparát. Ten tvoří tři snímače s rozlišením 13 MPix, 5 MPix a 2 MPix. V rámci konektivity v obou případech najdeme duální slot SIM, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, USB-C, IR blaster a 3,5 mm audio jack.

Ceny a dostupnost

Redmi 9A se začne v Malajsii prodávat 7. července/júla. Bude nabízen v barevných variantách Midnight Gray, Twilight Blue a Peacock Green a cena je nastavena na 359 malajsijských ringgitů, což jsou zhruba 83 dolary. Redmi 9C se začne prodávat na konci července a bude nabízen v barvě oranžové, modré a černé s cenou 429 malajsijských ringgitů, tedy přibližně 100 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.