Hodnocení recenzenta

Zcela bezdrátová sluchátka Honor Magic Earbuds naplnila většinu předpokladů pro to, být dobrou možností při výběru. Zvukově sice ne vytříbená, ale moderní "véčka", která přesně míří na předem vybranou skupinu uživatelů. Mrzela mě průměrná výdrž baterie a plastová konstrukce, ale ANC je opravdu skvělé a také výborně sedí v uších.

7.5
x/10

Není tomu příliš dlouho, co jsme dostali na recenzi Huawei Freebuds 3 a dnes tu máme další sluchátka, nicméně z produkce Honoru. Mají jinou konstrukci, ale jinak nejsou zase tak vzdálená ani cenou, ani funkcemi staršímu bráchovi. Honor Magic Earbuds se ukazuje jako velmi zdatný soupeř, i když ne všechno je zlato, co se třpytí. Dnešní recenze Honor Magic Earbuds vám pomůže v rozhodování.

A jako obvykle, díky patří zastoupení značky Honor, která nám zapůjčila sluchátka za účelem recenze.

Balení – strohé a základní

Krabička se sluchátky se otevírá podobně jako kniha a po odklopení vnějšího krytu na uživatele vykouknou dvě krabičky a pouzdro se sluchátky. Jedna krabička skrývá dlouhý USB-C kabel a v malém sáčku také další tři velikosti silikonových kloboučků. Ve druhé krabičce je pak záruční karta. Což mě přivádí možná k drobnosti, ale zjistil jsem, že celkem podstatné. V balení totiž není ani návod nebo příručka, ani QR kód pro naskenování a stažení aplikace a spárování sluchátek s telefonem, jako v případě Huawei Freebuds 3. Neznalý uživatel nebude vědět, že má na dvě sekundy zmáčknout poměrně dobře schované tlačítko pro spárování na zadní straně krabičky, ani že si má uživatel stáhnout aplikaci, která se jmenuje „AI Life“.
Ale je možné, že jsem dostal na recenzi balení, ve kterém ještě tyto drobnosti nejsou a v normálním prodejním balení budou.

Konstrukce a kvalita zpracování – mohlo by být lépe, ale neurazí

Honor, stejně jako Huawei, sází na čistě bílou barvu a čisté tvary. Krabička je tentokráte daleko větší, než u Huawei Freebuds 3, která se pohodlně vešla do kapsy a ani netlačila. Honor Magic Earbuds mají trochu jinou konstrukci a i jiné větší pouzdro, které už není moc pohodlné pro přenos po kapsách, pokud by se jednalo o normální kalhoty. Pouzdro má otevírací dvířka, která ale nemají žádný aretační bod ani pružinu nebo podobný mechanismus. Vše je tentokráte plastové, včetně pantu. Nicméně dvířka působí docela solidním dojmem a nepředpokládám, že by se měla v brzké době vyviklat nebo snad upadnout. Zámek je klasicky magnetický se zavřeným krytem.

Honor Magic Earbuds ve své celé kráse.

Vložená sluchátka do nabíjecí krabičky.

Samotná sluchátka v krytu leží a na místě je, kromě výřezů, drží také magnety. Dioda mezi nimi ukazuje, zda se sluchátka nabíjí, nebo jsou vybitá a blikáním se také oznamuje párovací mód. Dioda vepředu na pouzdru ukazuje nabíjení a kritickou míru vybití samotného pouzdra. Tlačítko, které je umístěno pod pantem dvířek na zadní straně, slouží pouze k párovacímu módu. Stačí jej na dvě sekundy s otevřenými dvířky podržet.

„Skryté“ tlačítko na zadní straně po párování a USB-C konektor pro nabíjení.

Nabíjení probíhá přes dnes již standardní USB-C a je škoda, že pouzdro přišlo o podporu QI nabíjení. Opět v porovnání s Huawei Freebuds 3. A jen drobnost, která se ale táhne asi všemi podobnými výrobky Honoru i Huawei, pouzdro nemá pogumované dno nebo nějaké nožičky, takže při nabíjení pouzdra má tendenci jezdit a padat například ze stolu.

Zpracování sluchátek je ale pro mě trochu zklamáním. Slícování dvou plastových částí ani otřepů po odlévání formy není zrovna ukázkové a i když to při používání nevadí, mohlo by být lepší.

Jak je z fotek zřejmé, nejedná se o pecková sluchátka, ale o špuntová. Z toho vyplývá i několik významnějších plusů nad zmiňovanou konkurencí v podobě Huawei Freebuds 3. Tím hlavním je, alespoň pro moje uši, daleko větší pohodlí a také nehrozí, že by sluchátko z ucha samo vypadlo. V neposlední řade je to také velké plus pro kvalitu zvuku, který nemá víceméně kam unikat než do zvukovodu.

Sluchátka jsou typu „špunty“.

Sluchátka jsou velmi pohodlná a díky svým kulatým tvarům výborně sedí v uchu a netlačí ani při dlouhodobém používání. Krček se silikonovým kloboučkem je relativně krátký a nezasahuje tak hluboko do zvukovodu, jako například moje IEM sluchátka (zatím KZ ZS6, KZ ZS 10 Pro jsou na cestě). Mimochodem, pokud by někdo chtěl recenzi, napište :). Osobně mám raději krček delší, ale ze zkušenosti mají uživatelé raději takto kratší.

Na sluchátkách je opět několik senzorů, mikrofonů a pinů pro nabíjení. Škoda laciného lesklého plastu jak na sluchátkách, tak na pouzdře.

Zvuk a hardware – moderní zvuk se nezapře

Konstrukce typu špunty dává jasně naději, že reprodukce by moha být alespoň o nějaký ten stupínek lepší, než u Huawei Freebuds 3, které jsou „pouze“ pecky. Na druhé straně jsou tu ale specifikace a konstrukce, které mohou misku vah přece jen převážit i na druhou stranu. V prvé řadě je řeč o samotném dynamickém měniči, který je o celé 4,2 mm menší, než u zmiňovaných Freebuds 3 a má průměr 10 mm.

Ale ještě před samotným zvukem musím vypíchnout několik důležitých čísel a zkratek. Hlavní je podpora Bluetooth 5.0 a vodě odolnost IP54 a nesmí chybět moderní podpora ANC, tedy aktivní potlačení okolního hluku. ANC má k ruce 3 mikrofony v každém sluchátku a podle dat z těchto mikrofonů dokáže upravovat protizvuky tak, aby uživatel nevěděl o ničem jiném, než o přehrávané hudbě.
Pouzdro má hmotnost 50 gramů a obsahuje baterii s kapacitou 410 mAh a každé sluchátko má 5,2 gramu. Bohužel chybí podpora aptX nebo dalších vyšších protokolů přenosu zvuku. Sluchátka umí SBC a měla by umět i AAC (pro Apple) a Low Latency Mode pro lepší synchronizaci obrazu a zvuku.

Na špunty jsem zvyklý už hodně dlouho a dobré špunty mi vždy udělají radost. Jak si stály Honor Magic Buds při testování? Inu, relativně dobře, alespoň co se zvuku týče. Jejich zvukový profil je modernějšího rázu a pro moderní hudbu je dobře naladěný. Poměrně silné nižší frekvence vás možná nenakopnou do žaludku, ale rozhodně dodají šťávu do RnB nebo Hiphopu. Středové basy už nejsou zdaleka tak výrazné a křivka spíš padá dolů a pokračuje pro celé pásmo středů a možná i kousek dále. Středobas zasahuje celkem do středů a zpěv i nástroje, které do tohoto spektra spadají, jsou utlačené na úkor dalších frekvenčních částí a ztratí poměrně dost detailů. Což u zpěvu nebo kytary poměrně zamrzí. Vršky jsou zase na můj vkus, a že jsem zvyklý na IEM KZ, až moc pichlavé a až moc uřvané a snaží se jen zvyšovat celkovou hlasitost.

Takže jasná profilace na mladší populaci (nebrat ve špatném smyslu slova), kdy rap, DnB, RnB a některý pop nezní špatně a na první poslech je hudba docela šťavnatá, plná hodně nízkých basů až na konci spektra a s trochu ukřičenými a nepřesnými výškami. Takoví Dance With The Dead, Ассаи nebo Kapitán Demo rozhodně zní poslouchatelně a ztráta detailů mě zase tak nemrzela. Projev je celkem dynamický, trochu zahuhlané středy zase tolik nevadí a silné basy podpoří dobrý beat.

Na druhé straně jsou ale náročnější žánry, jako jsou například nu-metaloví Ill Nino nebo famózní Ryo Fukui se svým jazzovým skvostem, a tady se naplno projeví konstrukce, která nedokáže jemné a drobné zvuky zahrát, takže posluchač přichází o značnou část hudby. Pokud máte rádi Queen, Freddie zní nepřesvědčivě, jako by se schovával za bubeníka někde v backstage a zpíval do kelímku od jogurtu. To je u sluchátek za téměř 3000 Kč docela škoda.

Na druhou stranu sluchátka míří na relativně početnou skupinu posluchačů, kteří pravděpodobně jazz poslouchat moc nebudou a tu dokáže, myslím si, docela dobře uspokojit. A to je hlavní.

Recenze Honor Magic Earbuds

Honor Magic Earbuds ve své celé podobě

Praktické používání, aplikace, gesta a ANC – kombinací duhů i neduhů

Sluchátka jsem většinu času používal s verzí firmwaru 1.9.0.62, poslední dostupnou. V předchozí verzi, kterou si bohužel nepamatuji a zapomněl jsem si ji vyfotit, jsem měl se sluchátky problém jen po připojení k PC, kdy nebyla jednotlivá sluchátka synchronizovaná mezi sebou a zvuk byl docela nepříjemný. Většinou je stačilo vypnout a znovu připojit a zvuk se zase synchronizoval.

Za dobu testování přišla jedna, bohužel trochu problematická, aktualizace FW sluchátek.

Horší to bohužel bylo po aktualizaci na zmíněnou nejnovější verzi FW, kdy se mi sluchátka nedařilo spárovat s telefonem. Tak jsem je z aplikace AI Life, která slouží pro správu a aktualizace spárovaných Huawei a Honor příslušenství, smazal a už se mi sluchátka nepodařilo do aplikace dostat. Ani když jsem aplikaci úplně smazal, znovu nainstaloval, restartoval telefon, vymazal zařízení i z Bluetooth zařízení. A když se sluchátka připojí, zobrazí se normálně jejich obrázek s úrovní baterie, ale v aplikaci prostě nejsou a nelze si tak například nastavit gesta. Běžně se tyto funkce dají nastavit i rovnou v agendě Bluetooth po kliknutí na nastavená zařízení, to se ale bohužel u sluchátek tentokráte nezobrazilo. Možná proto, že nejsou spárovaná právě s aplikací AI Life. A to mám Huawei P30 Pro s nejnovější verzí EMUI 10, se kterou by sluchátka naopak měla fungovat lépe.

Sluchátka se naštěstí normálně připojila a správně reportovala i úroveň nabití, takže se dala běžně používat.

Aplikace AI Life (opět musím podotknout, že horší název se opravdu nedá vybrat) má ve správě nastavování gest, aktualizace zařízení, celkem dobrou nápovědu a pár dalších možností.

Gesta pro předešlé, další, zastavení hudby nebo zapnutí a vypnutí ANC se dají nastavit právě v této aplikaci, takže bez ní vám budou sluchátka fungovat s takovou lehce omezenou funkčností. Nicméně gesta musím pochválit, málokdy jsem musel gesto poklepáním nebo podržením na sluchátko opakovat a nestávalo se ani to, že by se například nezaregistrovalo.
Chybělo mi ale gesto pro úpravu hlasitosti, to považuji za praktické a je škoda, že je sluchátka nemají.

ANC je velkým tématem posledních několika let a tato funkce se dostává do všech možných i nemožných sluchátek od opravdu těch levných až po sluchátka za deset a víc tisíc. Vždy jsem přistupoval k téhle technologii tak trochu s despektem, nebo jsem jí bral jako spíš zbytečnou funkci. I když jsem slyšel na živo několik ANC sluchátek, pravděpodobně nejlepších ve své kategorii (Bose a Sony), nebyl jsem si jistý, jestli to je nebo není dobrá věc.
Honor Magic Earbuds mají také ANC a byť je použití technologie aktivního potlačování hluku u sluchátek typu špunty určitě méně přínosná, než u velkých sluchátek přes uši, musím uznat jednu věc – na ANC v Honoru skvěle zapracovali. Sluchátka sama o sobe dokáží skvěle dobře eliminovat hluk a zvuky z okolí a s pomocí ANC je velká většina hluku odfiltrována a zbývají jen zvuky s vyšší frekvencí, typicky ženský hlas, koleje a nebo modré spínače na klávesnici.

Nedostavuje se ani typický neduh starších řešení ANC se silným „cabin presure“, tedy změnou tlaku a od toho se odvíjejících bolestí hlavy, očí, malátnosti a dalších. Sluchátka jsem měl v uších několik hodin se zapnutým odhlučněním a nepozoroval jsem žádnou změnu oproti vypnutému stavu. Znamenitá práce.
Sluchátka mají ještě jednu funkci ohledně ANC a tou je „awarnes mode“, kdy se do sluchátek pouští skrze venkovní mikrofony všechny zvuky, jako by uživatel sluchátka vůbec neměl. Skvělá věc například do města nebo do práce, pokud chcete vědět, co se kolem vás děje, ale zároveň chcete poslouchat hudbu. Sluchátka se tak chovají jako kdyby měla otevřenou konstrukci s tím rozdílem, že zvuk neuniká tolik ven. Opět i zde je funkce skvěle zvládnutá a projev je přirozený a není problém mít tento profil ANC zapnutý i několik hodin.

Baterie a výdrž – zavedený standard

Výdrž „true-wireless“ sluchátek je všeobecně poměrně malá a ani Honor Magic Earbuds se tomuto kompromisu nevyhnuly. Nabíjecí krabička má 410 mAh a každé sluchátko pak 37 mAh, což jsou průměrné hodnoty. Udávaná výdrž výrobcem jsou 3,5 hodiny bez ANC a 2,5 hodiny se zapnutým ANC. V praxi jsem se bez zapnutého odhlučňování dostal o kousek výš na 4 hodiny, ale to je opravdu maximum, co se dá ze sluchátek na jedno nabití dostat. Zapnuté ANC opravdu vybilo sluchátka za 2,5 hodiny, takže údaje od výrobce dobře reflektují skutečnost.

Pozici sluchátek v pouzdru si opravdu nelze splést.

Pouzdro má šťávu na asi tak 4 nabití, což se mi opět potvrdilo. Bohužel jsem přišel na nepříjemnou vlastnost pouzdra a to, že se samo o sobě poměrně dost rychle vybíjí. Očekávejte tak týden, možná jen o trošku déle a poté bude již pouzdro vybité a musí se opět nabít. Takže na několikadenní cestování to asi stačí, ale když nebudete sluchátka například 14 dní používat, budou pravděpodobně vybitá, což je pro mě poměrně velkým minusem. Svoje bezdrátová sluchátka v podobě KZ ZS6 a Audio-Technica M50x BT můžu mít v šuplíku třeba i několik týdnů a úroveň nabití jim klesne jen o pár procent.

Dioda vepředu na pouzdru dokáže barevně symbolizovat úroveň nabití, kdy zelená je plně nabito, oranžová je polovina a červená vybito.

Závěr recenze Honor Magic Earbuds

Závěr recenze bude možná trochu v rozporu s tím, jak vlastně celá recenze vyznívá. Ale sluchátka nakonec nejsou tak špatná, jen jsou pro jiný typ posluchačů, než jsem já sám. Skvěle sedí v uchu, ANC je tentokráte opravu výborné a zvuk, inu je moderní a trochu mu chybí detaily, ale neurazí. A s chytrou aplikací dokáží být sluchátka ještě chytřejší.

Mrzela mě spíše průměrná výdrž na jedno nabití, absence Qi bezdrátového nabíjení a u mého kusu (tedy doufám, že jen u mého) nemožnost spárování s aplikací AI Life po updatu na poslední verzi FW. A samozřejmě zvuk, kterému trochu ještě něco chybí.

Takže pokud posloucháte moderní hudbu a máte raději basovější základ a na audiofilních středech a cinkavých výškách nelpíte, nejsou Honor Magic Earbuds špatná volba

Pokud byste zatoužili po sluchátkách Honor Magic Earbuds nebo jiných výrobcích od Honoru, kterému tímto samozřejmě děkujeme za zaslání sluchátek na recenzi, můžete se přesunout na jejich oficiální stránku ZDE.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.