Tak to bylo možná rychlejší než se čekalo, protože bychom se teoreticky měli dočkat oficiálních informací o chystaném OnePlus Nord už zítra ráno. S největší pravděpodobností nepůjde o žádné oficiální představení, ale logika by napovídala, že se dozvíme konkrétní parametry telefonu a hlavně jeho cenu. Na stránkách značky se totiž před chvíli objevily informace o první fázi předprodejů tohoto telefonu, které vypuknout už zítra v 10:00 našeho času. A ano, naše republika je na seznamu podporovaných zemí, takže se předprodej OnePlus Nord týká i nás.

Půjde o velmi specifické předprodeje, které mají blíže spíše k rezervacím. Vše bude probíhat ve třech vlnách – 1. července, 8. července a 15. července. Za složených 20 euro zálohy vám budou doručeny extra promo produkty značky OnePlus a v momentě dostupnosti telefonu získáte kupón na 20 euro slevy na dokončení reálné objednávky. Samozřejmě čím dřívější předprodej OnePlus Nord chytíte, tím lepší dárky dostanete. Logicky se však nabízí, že pokud už skládáte finanční zálohu na konkrétní telefon, tak byste asi měli znát jeho parametry a hlavně celkovou cenu.

Prototyp OnePlus Nord

Takže snad už zítra budeme znát definitivně odpověď na veškeré otázky spojené s vybavením telefonu. V prvním díle dokumentární série firmy o vývoji OnePlus Nord se objevily prototypy tohoto telefonu, ale není jasné, zda jde o finální verzi produktu. Alespoň se šéf Carl Pei ve videu vyjádřil, že půjde o první telefon OnePlus s cenovkou pod 500 dolarů, což bohužel nezní až tak optimisticky. Fanoušci totiž věřili nadějným zprávám o ceně začínající někde na hranici 300-330 dolarů. No uvidíme, osobně bych tipoval zhruba 400 dolarů / euro pro základní verzi, aby přímo konkurovala iPhone SE 2020.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.