Technologie, které jsou využívány u chytrých telefonů jsou čím dál tím sofistikovanější. A mezi takové bezesporu patří i technologie rychlého nabíjení. Výrobci se snaží, aby jejich nejen vlajkové lodě, ale i telefony střední třídy podporovaly rychlé nabíjení a trumfují se, který z nich přijde s tím nejrychlejším. Víme, že prim v tomto směru hraje společnost Oppo se svým 65 W SuperVOOC 2.0. Ale ani Xiaomi nechce zůstat pozadu. Na nabíjení s výkonem 100 W pracují už rok a tipaři tvrdí, že Xiaomi telefon s tímto nabíjením se může objevit ještě letos.

Historie rychlého nabíjení s výkonem 100 W

Xiaomi představila ve videu své 100 W nabíjení Super Charge Turbo loni v březnu/marci. Tato technologie dokázala nabít baterii s kapacitou 4000 mAh za neuvěřitelných 17 minut. Samozřejmě šlo jen o jakousi demo ukázku, protože v rámci této technologie bylo potřeba ještě mnohé vychytat a doladit. Na konci loňského roku však prosákla zaručená zpráva, že první Xiaomi telefon s podporou 100 W nabíjení bude představen už na začátku roku 2020. Ovšem jen proto, aby v únoru/februári letošního roku byla tato zpráva dementována s tím, že technologie rychlého nabíjení není připravena pro komerční využití.

A tak si nyní dáme opáčko z konce loňského roku. Čínští tipaři totiž opět tvrdí, že skutečně první přístroj s tímto nabíjením bude uveden ještě v roce 2020. Ovšem už neříkají o jaký telefon půjde. Pokud by se tedy tyto informace zakládaly na pravdě, půjde určitě o vlajkovou loď. Ve hře by mohl Xiaomi Mi 10 Pro Plus, který by měl být údajně představen v srpnu/auguste. A nebo by to mohl být i Mi Mix 4, který by měl debutovat někdy ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Jako vždy v případě podobných tipů je nutno počítat s tím, že nejsou potvrzené. Ale bylo by jistě zajímavé vidět, jak se Xiaomi podařilo při takto rychlém nabíjení vypořádat s odvodem tepla a přehříváním telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.