Chystaný OnePlus Nord bude prvním telefonem nové řady, kterým se značka pokusí o návrat ke kořenům. Jejich poslední špičkové telefony už totiž bohužel nenaplňovaly staré heslo o „zabijáku vlajkových lodí“, protože se jejich cena s konkurencí naprosto dorovnala. Oficiální představení by mělo proběhnout někdy v první polovině července (šušká se o datu 10. července) a už jsme měli tu čest vidět celou řadu zaručených informací, spekulací a dokonce renderů. Podle těch posledních se ale telefon příliš nebude podobat designu z prvních obrázky publikovaných někdy v prosinci.

Telefon by totiž měl mít oválný „průstřel“ pro duální senzory selfie kamerky v levém horním rohu, namísto původního single senzoru uprostřed. Design by se tak mohl více než podobat některému modernímu kousku od OPPO, což zadalo příležitost k další várce spekulací. Velké podobnosti mezi modely OnePlus a OPPO totiž v minulosti nebyly výjimkou, jako například s OnePlus 5 a OPPO R11. Proto by se tak nabízel design velmi podobný například OPPO Reno4 5G. Ostatně obě firmy jsou zastřešeny jedním mateřským koncernem, BBK Electronics.

Oppo Reno4 5G

Samozřejmě v každém případě nepůjde o prachsprostou kopii některého z OPPO telefonu a OnePlus Nord si uchová svoji vlastní identitu. Diskutabilní je například ve spojitosti s Reno4 spekulace hned o čtyřech senzorech zadního fotoaparátu, což by neodpovídalo. Spíše než přeznačení půjde u nového OnePlus o inspiraci a využití know-how nebo části dílů. I tak budou mít v ruce jeden velký trumf v podobě systému OxygenOS, který je asi nejlepším na trhu a jednoznačně překonává ColorOS od OPPO. Tak už aby to bylo…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.