Skvělé OPPO Find X2 Pro patří mezi nejlépe hodnocené foto-mobily v žebříčku DxOMarku a momentálně se vyhřívá na třetí příčce celkového pořadí. A protože je firma známá i důrazem na nadprůměrné parametry selfie snímačů, tak se něco podobného očekávalo i od přední kamerky telefonu. Ostatně na papíře vypadá impozantně s hlavním 32 Mpx 1/2.8″ senzorem a doplňkovým sekundárním ultra-wide senzorem se světelností f/2.4. Podrobný test DxOMarku ale vše uvedl na pravou míru a selfie výkon Find X2 Pro tak není nijak oslňující.

Celkové skóre dosáhlo jen 72 bodů a bylo by ještě nižší, kdyby vše nezachránil solidní výkon pro snímání videa. Čistě foto výkon selfie kamerky OPPO Find X2 Pro dosáhl jen na 67 bodů, což je jedno z nejnižších hodnocení v benchmarku. Celkové skóre je sice na úrovni starého iPhone X, ale foto hodnocení se pod něj výrazně propadá. Takže tento test si určitě v OPPO za rámeček nedají, protože jde přece jen o špičkový high-end telefon za high-end peníze a po skvělém testu hlavního fotoaparátu asi očekávali mnohem více.

 

Pro testery bylo hlavním problémem HDR u většiny snímků a výsledky byly při nejlepším pouze uspokojivé. Četné artefakty a nepřesné barevné vyvážení s nádechem do žluta pak vše ještě podtrhly. Nemluvě o nezaostřených detailních snímcích. Na druhou stranu byla na slušné úrovni expozice a textury, stejně jako slušná hloubka pole. Jak již bylo zmíněno, tak situaci zachraňuje výkon videa, ale i tak je celkové skóre nižší než všechny otestované vlajkové modely z let 2020 a 2019. Takže rozhodně zklamání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.