Základní levné Redmi 9 se už představilo na globálním trhu i v domovské Číně, ale na další super levné kousky této řady ještě stále čekáme. Tím nejlevnějším by mělo být Redmi 9A a logicky se tak od něj nečekají žádné velké věci. I tak ale určitě půjde o jeden z nejprodávanějších modelů značky, zejména na slabších rozvojových trzích. Tedy možná i u nás 🙂 Každopádně by měl být představen už opravdu brzy a dnes jsme se dočkali potvrzení všech parametrů z poměrně neobvyklého zdroje.

Na Filipínách se totiž dostala na web brožurka se současným portfoliem dvojbloku Xiaomi / Redmi včetně parametrů a cenového nastavení. A mezi již existujícími kousky se naparuje i Redmi 9A jako „Coming soon“. Z přiřazeného obrázku je pak jasné, že designově bude super levná novinka vycházet ze starého Redmi 9A a bude mít identický displej s kapkovitým vykousnutím nebo single senzor zadního fotoaparátu s LED bleskem pod ním. Žádné velké překvapení, recyklace designu je u těch nejlevnějších modelů i velkých značek poměrně normální.

 

Potvrzeny byly i přímé hardwarové parametry, takže je jasné, že Redmi 9A bude osekané opravdu až na kost. Základní Redmi 9 má poprvé FullHD+ rozlišení displeje, ale 9A se musí spokojit jen se 6,53-palcovým HD+ displejem. Stejně tak procesor Helio G25 asi nikoho moc neoslní a pro jistotu ani nebyly zveřejněny ani paměťové varianty. Optimista předpokládá alespoň 3 GB RAM, pesimista se obává 2 GB v základu. Dále pak v listingu vidíme třeba 5000 mAh kapacitu baterie, 13 Mpx hlavní fotoaparát nebo 5 Mpx selfie kamerku. Dá se tak očekávat ještě výrazně nižší cena než u Redmi 9.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.