Jste-li fanoušky herních telefonů jistě vám neuniklo, že je v přípravách herní stroj Asus ROG Phone 3. Jde o třetí generaci průkopnického herního modelu a opět se máme na co těšit. Jak jistě víte, pro to, aby se telefon mohl začít prodávat je potřeba několika certifikací. ROG Phone 3 má za sebou už certifikace Tenaa, Wi-Fi Aliance a dokonce prošel i testy Geekbench. Nyní dostává i certifikaci Bluetooth SIG. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby byl 3. července/júla oficiálně představen.

Podle certifikačního výpisu Bluetooth SIG jsou schváleny dvě verze herního stroje Asus ROG Phone 3. Tyto modely mají kódová označení I003D a I003DD. Přístroje mají potvrzenu podporu Bluetooth 5.1 a Bluetooth 5.2. Dalším střípkem do mozaiky informací o tomto telefonu je i ta, že se Asus spojil s čínským herním gigantem Tencent Games. Proto bychom se mohli dočkat i nějakých zajímavých herních vychytávek.

Kromě toho se očekává i baterie s masivní kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Ovšem díky tomu bude telefon poměrně těžší a jeho hmotnost by měla dosáhnout na 240 gramů, což je docela hodně. Podle Tenaa by měl ROG Phone 3 dostat procesor Snapdragon 865, ale někteří tipaři odvážně tvrdí, že by ve finále mohlo jít i o SD865+.

Design telefonu by měl být stejný jako u předchozí generace, ale vylepšení by mělo doznat nastavení zadního fotoaparátu, který by měl být trojitý s primárním 64 MPix senzorem. Přední kamera by měla mít 13 MPix. A kdo by mohl být hlavním konkurentem třetí generace herního Asusu? Podle tipařů jednoznačně chystaný Lenovo Legion, který by měl být také představen v příštím měsíci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.