Společnost Samsung představila svou řadu Galaxy S20 poněkud později než bývá zvykem. Představení proběhlo v únoru/februári a do prodeje se telefony dostaly až v březnu/marci, tedy v době, když už po celém světě řádila pandemie koronaviru. Snad možná proto se modely S20 neprodávají tak dobře, jak se předpokládalo. Ovšem jeden telefon v této řadě ještě chybí a jde o model Samsung Galaxy S20 Lite. Pokud vzpomeneme na loňský Galaxy S10 Lite, mohl by se i letos opakovat úspěch této „odlehčené“ verze.

Samozřejmě se telefonu Samsung Galaxy S20 Lite hned tak nedočkáme. Společnost sice chystá akci na 5. srpna/augusta, ale v tomto termínu by měly být uvedeny telefony řady Galaxy Note 20 a také skládací Galaxy Fold 2. Očekává se i představení hodinek Galaxy Watch 3 a telefonu Galaxy Z Flip 5G. Chystaných přístrojů je pěkná hromada, takže model Galaxy S20 Lite bude muset na svou premiéru počkat.

Podle posledních zpráv z jihokorejských médií budou prezentace Samsungu rozloženy do tří etap. Ta první proběhne v srpnu, další v září/septembri a poslední v říjnu/októbri. A právě v tomto termínu by měl být prezentován Samsung Galaxy S20 Lite. Podle korejských tipařů by ale Lite model být uveden jako Galaxy S20 Fan Edition, nebo Pen Edition. Ať tak či tak, přístroj prý bude nabízen ve verzi se 4G a také ve verzi s podporou 5G. Ovšem to je asi tak vše, co je zatím o tomto telefonu známo. Veškeré specifikace jsou v utajení a nezbývá než doufat, že se do jeho představovačky aspoň něco málo dozvíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.