První telefon řady Redmi 9 byl vydán před pár týdny ve Španělsku, kde se už také prodává. Představovačka pro čínský trh proběhla před pár dny a při té příležitosti se očekávalo, že bude vydán i model Redmi 9A. To se ovšem nestalo a tento model je stále tak trochu záhadou, a to i přesto, že některé z parametrů známe díky certifikacím, které už telefon dostal. Nyní k nim přibyla i americká certifikace FCC, takže je možné, že by se Redmi 9A mohl objevit už brzy.

Ovšem dnes se pokusíme shrnout to, co už o Redmi 9A víme a přidáme i další informace. Telefon je certifikován s kódovým označením M2006C3LC a je potvrzeno, že bude dodáván s nabíječkou MDY-09-EK. Ta by měla mít výkon pouhých 10 W. Jde o stejnou nabíječku jakou má i model Redmi 8A, ale telefon podporuje nabíjení až 18 W. Je tedy pravděpodobné, že i v případě 9A to bude stejné. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh.

Očekává se, že jako procesor výrobce použije MediaTek Helio G25 a doplnit by jej měly 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. IPS LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,53 palce a rozlišení HD+. Redmi 9A by tedy měl být větší než model 8A s 6,22 palcovou obrazovkou. Foto výbava bude velmi skromná se zadním 13 Mpix fotoaparátem a přední 5 MPix kamerou. Snímač otisků bude uložen na zadním panelu. Neměl by chybět 3,5 mm audio jack a překvapivě také IR blaster. A jaká by mohla být cena tohoto přístroje s nízkými specifikacemi? Tipaři odhadují, že by se měla pohybovat v relaci 100 až 120 dolarů. Redmi 9A by měl být prodáván nejen v Číně, ale i na globálních trzích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.