Polovina roku už skoro za námi a nutno dodat, že jsme se určitě během prvních šesti měsíců nenudili. Náladu nám alespoň zpříjemnilo několik zajímavých nových kousků čínské provenience a podle všeho už brzy dorazí další. A nemělo by se jednat o nic jiného, než novou generaci vlajkových Redmi v podobě modelu Redmi K40. Na Twitterovém účtu @techyvillage se dnes objevil soupis údajných hlavních specifikací tohoto telefonu a i když nejde o nic oficiálního, tak vše vypadá poměrně věrohodně.

Navíc vše zapadá do některých dalších spekulací. Podle všeho by tak Redmi K40 mělo dostat do vínku procesor Mediatek Dimensity 1000+ a samozřejmě také podporou 5G sítí. Jednou z výhod tohoto procesoru je podpora až 144 Hz obnovovací frekvence displeje, takže se to jen nabízí pro nové Redmi. Ale údajně by se mělo jednat jen o LCD 144 Hz displej, takže bohužel musíme zapomenout na AMOLED. Dočkat bychom se ale měli alespoň 64 Mpx hlavního senzoru fotoaparátu Sony  IMX686 nebo 33W rychlo-nabíjení.

Ve spojitosti s Redmi K40 se původně spekulovalo o použití chystaného Snapdragonu 775, ale namísto něj byl minulý týden Qualcommem představen jen Snapdragon 690. Ten sice také podporuje 5G sítě, ale přece jen jde o čip čistě pro střední třídu. A řada „K“ má přece jen o něco vyšší ambice a firma tak nehodlá příliš sahat ke kompromisu. Dimensity 1000+ je tak jasnou volbou, protože se navíc podle všeho podařilo zajistit Xiaomi plnou polovinu první dávky čipů. Druhou pak zabralo iQOO Z1. Redmi K40 by se možná mohlo ukázat už v červenci, takže fandové mohou začít střádat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.