Hned z kraje tohoto měsíce byla v Číně představena řada Vivo X50. Tvoří ji tři modely a kromě standardní verze tu najdeme i Vivo X50 Pro a X50 Pro Plus. Telefony mají zajímavý design, solidní parametry a příznivou cenu. Mnohé potenciální kupce nalákal především model X50 Pro na svůj hlavní foto výbavu, kdy je zadní fotoaparát vybaven gimblaovým senzorem s dobrou optickou stabilizací. Ovšem drobný nedostatek pro ty z nás, kteří v Číně nežijí a ani tam neplánují cestu, přece jen telefony mají. Doposud se totiž prodávají jen na čínském trhu.

Přesto se zdá, že by se v dohledné době mohla řada Vivo X50 podívat i na trhy globální. Alespoň podle stránek Playfuldroid, kde je také vyvěšen oficiální teaser s upozorněním, že by se telefon Vivo X50 mohly za hranice Číny podívat už v průběhu příštího měsíce. V první řadě by se měly začít prodávat v Malajsii, Singapuru, Thajsku, Indonésii a Indii. Tipaři odhadují, že by výrobce neměl zapomenout ani na evropský trh. Zatím ale není jasné, zda se na mezinárodních trzích budou prodávat všechny tři modely.

Parametry Vivo X50 Pro

A protože z celé řady je asi nejzajímavější model Vivo X50 Pro, připomeňme si jeho parametry. AMOLED displej má úhlopříčku 6,56 palce s FullHD+ rozlišením , obnovovací frekvencí 90 Hz, podporou HDR10+ a integrovaným snímačem otisků. Obrazovka je po okrajích zakřivená. Procesorem je Snapdragon 765G s 8 GB RAM a 128/256 GB UFS2.1 interního úložiště. Baterie má kapacitu 4315 mAh a podporu 33 W nabíjení.

Zadní fotoaparát má čtyři senzory. Primární 48 MPix snímač Sony IMX589 dostal stabilizační gimbalovou technologii. Další snímače mají rozlišení dvakrát 8 Mpix a 13 Mpix. Přední kamera je uložena v „díře“ v displeji a má 32 Mpix. Výrobce nezapomněl ani na NFC čip, Wi-Fi 6 nebo Bluetooth 5.1. Jak již bylo řečeno, cena všech tří telefonů je na čínském trhu velmi dobře nastavena a začíná zhruba na 491 dolarech. Zda bude podobně příznivá i na globálních trzích zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.