O tom, že Samsung plánuje už brzy vypustit na trh novou verzi svého ohebného modelu Galaxy Z Flip se ví už poměrně dlouhou dobu. Oficiální představení by podle všeho mělo proběhnout konkrétně 5. srpna na akci, kde se pravděpodobně také představí Galaxy Fold 2 a Galaxy Note 20. A dnes se přímo na korejských oficiálních stránkách Samsungu objevila sekce vyhrazená právě Galaxy Z Flip 5G, schovanému pod modelovým označením SM-F707N. Takže o brzkém uvedení nikdo nepochybuje a srpnový termín se jeví jako velmi realistický.

Na samotných stránkách toho k vidění moc není, ale naštěstí máme k dispozici velmi aktivní a dobře informované čínské „leakstery“. Jedním z těch nejlepších je i DigitalChatStation, kterému se podařilo dostat  k výpisu z čínského certifikačního úřadu TENAA. Ten sice není veřejně dostupný, ale dlouhé prsty jsou prostě dlouhé prsty. Takže si můžeme potvrdit některé specifikace tohoto telefonu, které nejsou nijak překvapující. Samsung Galaxy Z Flip 5G by měl mít stejné rozměry a tělo jako předchůdce, s 1.05-palcovým sekundárním displejem.

Kromě toho bude podle všeho mezi ohebné části rozdělena i baterie a 2500 mAh + 704 mAh ani dohromady nedosahují 3300 mAh původního modelu. Takže lehké zklamání. Dále by pak telefon měl mít stejný 6,7-palcový AMOLED displej s rozlišením 2636 x 1080 pixelů a výkonnější procesor Snapdragon 865+. Což samozřejmě obnáší i podporu 5G sítí a odráží se i v názvu samotného telefonu. Vylepšení by se měl dočkat i selfie fotoaparát, rozlišení poskočí z 10 Mpx na 12 Mpx. Uvidíme jak se změní cena, ale nějaké extrémní výkyvy směrem dolů se určitě čekat nedají.