O tom, že Samsung plánuje už brzy vypustit na trh novou verzi svého ohebného modelu Galaxy Z Flip se ví už poměrně dlouhou dobu. Oficiální představení by podle všeho mělo proběhnout konkrétně 5. srpna na akci, kde se pravděpodobně také představí Galaxy Fold 2 a Galaxy Note 20. A dnes se přímo na korejských oficiálních stránkách Samsungu objevila sekce vyhrazená právě Galaxy Z Flip 5G, schovanému pod modelovým označením SM-F707N. Takže o brzkém uvedení nikdo nepochybuje a srpnový termín se jeví jako velmi realistický.

Na samotných stránkách toho k vidění moc není, ale naštěstí máme k dispozici velmi aktivní a dobře informované čínské „leakstery“. Jedním z těch nejlepších je i DigitalChatStation, kterému se podařilo dostat  k výpisu z čínského certifikačního úřadu TENAA. Ten sice není veřejně dostupný, ale dlouhé prsty jsou prostě dlouhé prsty. Takže si můžeme potvrdit některé specifikace tohoto telefonu, které nejsou nijak překvapující. Samsung Galaxy Z Flip 5G by měl mít stejné rozměry a tělo jako předchůdce, s 1.05-palcovým sekundárním displejem.

Kromě toho bude podle všeho mezi ohebné části rozdělena i baterie a 2500 mAh + 704 mAh ani dohromady nedosahují 3300 mAh původního modelu. Takže lehké zklamání. Dále by pak telefon měl mít stejný 6,7-palcový AMOLED displej s rozlišením 2636 x 1080 pixelů a výkonnější procesor Snapdragon 865+. Což samozřejmě obnáší i podporu 5G sítí a odráží se i v názvu samotného telefonu. Vylepšení by se měl dočkat i selfie fotoaparát, rozlišení poskočí z 10 Mpx na 12 Mpx. Uvidíme jak se změní cena, ale nějaké extrémní výkyvy směrem dolů se určitě čekat nedají.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.