Předevčírem nám OnePlus oficiálně potvrdili práce na novém midrange modelu, který by měl znamenat návrat k cenově dostupným telefonům se skvělou výbavou. Tedy v to alespoň doufá veškerá fanouškovská základna a naštěstí tomu nasvědčují i veškerá vyjádření společnosti. K oficiálnímu představení pro evropský a indický trh by mělo dojít už velmi brzy a vrabci na střechách si pomalu začínají štěbetat o termínu 10. července. Takže čekání na nový OnePlus Nord snad nebude ani nijak extra dlouhé.

Ano, OnePlus Nord. Kolem konkrétního označení telefonu se toho v minulých týdnech a měsících napsalo opravdu hodně, ale na 99 % už máme konečně jasno. Z původního OnePlus 8 Lite se přešlo na OnePlus Z a nakonec na aktuální OnePlus Nord. Navíc se jednomu z indických aktivních uživatelů Instagramu podařilo získat i reálný důkaz. OnePlus totiž omylem na svůj instagramový účet na pár minut nahráli fotku ukazující dárkový certifikát pro prvních 100 majitelů telefonu a na něm je vidět jasně název OnePlus Nord. Tedy po velkém přiblížení a přimhouření všech čtyř očí. Ale je to tam.

Takže jméno nového modelu si můžeme v klidu odškrtnou a tak nám ke spekulacím zbývá už jen výbava. I v této oblasti se už odhady a dohady poměrně ustálily, takže všichni zasvěcení mají v podstatě jasno. OnePlus Nord by tak měl být vybaven 6,55-palcovým AMOLED displejem s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí, procesorem Snapdragon 765G, 6 GB RAM nebo trojitým zadním fotoaparátem s hlavním 64 Mpx senzorem. A kdyby se ještě potvrdily spekulace o ceně ve výši zhruba 330 dolarů, tak jim asi nadšení zákazníci utrhnou ruce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.