O připravovaném telefonu Motorola Edge Lite jsme se bavili poměrně nedávno, protože se na síti objevily jeho parametry. A protože přístroj měl už několik potřebných certifikací předpokládalo se, že by mohl být také zanedlouho představen. A tím dnem by mohl být 7. červenec/júl. Na tento termín totiž výrobce chystá prezentační akci.

Na síti se už také objevila pozvánka na představovačku a je zde uvedeno i to, že vše vypukne v 15 hodin středoevropského času. Teaser sice nespecifikuje, který telefon bude představen, ale protože v přípravách je kromě modelu Motorola Edge Lite i Motorola One Fusion, mohly by být nakonec uvedeny oba dva telefony. V obou případech se také na síť dostaly jejich odhadované hlavní parametry.

O verzi Edge Lite se ví, že by měla mít 6,7 palcovou obrazovku s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Přístroj by měl být osazen procesorem Snapdragon 765 s až 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Přední kamera by měla být duální. Zadní fotoaparát by měly tvořit čtyři snímače. Baterie by měla mít kapacitu 4800 mAh s 18 W nabíjením. K dalším odhadovaným parametrům patří podpora 5G a NFC, tlačítko Google Assistant, snímač otisků v displeji a systém Android 10. Evropská cena by mohla být nastavena na 399 euro.

Motorola One Fusion by měla podporovat jen 4G sítě. Měla by mít 6,5 palcový displej s HD+ rozlišením, Snapdragon 710, 6 GB RAM, 128 GB interního úložiště a Android 10. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh, zadní fotoaparát by měly tvořit čtyři snímače a přední kamera by měla dostat 8 Mpix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.