Včera jsme se podívali trochu podrobněji na telefon iQOO Z1x a zaměřili jsme se na kapacitu baterie, která by měla mít solidních 5000 mAh. A dnes tu máme také další parametry, které sdíleli tipaři na čínském Weibo. Vše tedy nasvědčuje tomu, že představovačka telefonu se blíží. Podle specifikací můžeme odhadovat, že půjde o levnější variantu nedávno představeného modelu iQOO Z1.

Co bychom tedy mohli od modelu iQOO Z1x očekávat? Čínští tipaři uvádějí, že displej bude mít úhlopříčku 6,57 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Překvapivě také tvrdí, že obrazovka bude mít kapkovitý výřez pro přední kameru. Většina letošních telefonů iQOO má totiž „díru“ pro selfie fotoaparát, takže by bylo poněkud zvláštní, kdyby Z1x jako jediný telefon dostal kapkovitý výřez. Jako procesor by měl podle tipařů výrobce použít Snapdragon 765G. V rámci konfigurace pamětí bychom měli očekávat 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Samozřejmě by vše mělo běžet na operačním systému Android 10.

Tipaři poukazují i na baterii s kapacitou 5000 mAh, o které už víme a doplňují, že rychlé nabíjení by mělo mít výkon 33 W. Baterie má tedy vyšší kapacitu než u již vydané verze Z1, ale má pomalejší nabíjení. Ovšem výkon 33 W je pořád velmi slušný. Přidáme i informaci o zadním fotoaparátu, kdy primární senzor by měl mít rozlišení 48 MPix a v modulu budou zřejmě tři snímače. Z výše uvedených parametrů plyne, že Z1x bude poměrně slušný telefon střední třídy. A jak by na tom mohl být s cenou? Ta je odhadována na 2000 jüanů, což je zhruba 283 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.