I když patří Xiaomi, potažmo dceřiné Redmi, k nejaktivnějším výrobcům na trhu, tak se v jejich portfoliu stále nenachází model ohebného telefonu. Už před pěknými pár měsíci jsme měli možnost vidět jejich prototyp, ale prozatím nedošlo k žádnému posunu a fanoušci tak musejí dále čekat. To ale neznamená, že by se snad firma nesnažila, protože už mají za pasem hezkých pár patentů v této kategorii. A dnes se na světlo světa dostal další velmi zajímavý patent ohebného telefonu Xiaomi, který zaujme hlavně řešením fotoaparátů.

Veškeré současné telefony, včetně těch ohebných, totiž mají jasně rozdělené role předních a zadních fotoaparátů. Ano, některé výjimky jako třeba minulá generace ASUS ZenFone mají výklopný modul použitelný pro oba případy, ale i tak jde o jasné určení použití. Nový patent Xiaomi to má trošku jinak, protože se kompletní sestava senzorů fotoaparátu bude „skládat“. V zavřeném stavu totiž dvojici zadních foto senzorů doplní ještě jeden senzor selfie kamerky a na vše je pamatováno výřezem v rohu telefonu. Velmi zajímavé řešení.

Z patentu ale není zcela jasné, jak by vše fungovalo, protože nejsou načrtnuty displeje tohoto ohebného telefonu. S největší pravděpodobností by se tak displej telefonu nezavíral dovnitř jako Samsung Galaxy Fold, ale spíše by „obtékal“ podobně jako Huawei Mate X. Nebo by mohli teoreticky Xiaomi přidat sekundární menší displej. Každopádně jde o poměrně inovativní pokus, ale jako vždy u podobných patentů zdaleka není jasné, zda se vůbec přiblíží reálné produkci pro trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.