Značka Redmi se po jakémsi osamostatnění od Xiaomi úspěšně chytla na trhu s chytrými telefony a snaží se nabízet přístroje s dobrým poměrem cena/výkon. Na triku už jich má slušnou řádku. Loni vydali veleúspěšnou řadu K30, kterou stále rozšiřují a posledním vydaným modelem je Redmi K30i. Tento telefon má podporu 5G sítí. A vzhledem k tomu, že 5G stále rozšiřuje své komerční využívání je dost dobře možné, že se Redmi telefonů s podporou 4G už nedočkáme. Čeho bychom se však měli s jistotou dočkat je řada Redmi K40.

A vypadá to, že minimálně model Redmi K40 je v přípravách. Dá se tak usuzovat z toho, že telefon Redmi dostává certifikaci 3C. V certifikační výpisu figuruje telefon pod kódovým označením M2006J10C. Někteří z tipařů tvrdí, že by ale mohlo jít i o model Xiaomi Mi CC10. Ať už je to jak chce, přístroj by měl dostat nabíječku s výkonem 33 W. Měla by být tedy stejná jako ta, kterou má přibalenu i telefon Redmi K30 Pro.

Podle informací na čínské síti se telefon se stejným označením objevil i ve výpisu čínského Ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT). Tato certifikace by měla přístroji zajistit licenci k síťovému přístupu. A je tedy jednoznačně potvrzeno, že telefon bude podporovat 5G sítě. A to by tedy mohlo skutečně znamenat, že značka Redmi plní, co dříve předeslala. A to sice to, že chce skončit, tedy alespoň pro čínský trh, s výrobou telefonů, které podporují 4G sítě. Je tedy pravděpodobné, že by nadcházející telefon Redmi K40 mohl dostat procesor Snapdragon 690, který byl představen před pár dny. Mělo by jít o nejlevnější 5G čipset společnosti Qualcomm.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.