Společnost Meizu patří k jedněm z nejstarších čínských výrobců chytrých telefonů. Jistě si i vy vzpomenete na doby, kdy telefony této značky patřily k tomu nejlepšímu na trhu. Ovšem doby se mění a přední příčky prodejů okupují daleko větší čínští draci. Meizu letos oslavila své 17. výročí, vydala telefony řady 17 a následně nenápadně oznámila, že s dalšími telefony bychom už letos počítat neměli. Ovšem ne jen telefony živ je čínský výrobce. Dočkat bychom se mohli například softwaru Flyme for Watch a zároveň i chytrých hodinek.

První a zatím jediné chytré hodinky vydala Meizu v roce 2016, a to už je pěkně dávno. A pokud společnost avizuje software pro hodinky, je velmi pravděpodobné, že se na vydání nových hodinek chystá. Dozajista nebude aktualizovat svůj čtyři roky starý chronometr. Ovšem softwaru a hodinek se nedočkáme dřív než ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Tedy alespoň to tak vypadá podle upoutávek, které společnost vypustila na čínskou síť.

Vlastní systém pro chytré hodinky má řada výrobců, i když v některých případech se jedná o jakési nadstavby, ať už jde o hodinky společnosti Xiaomi a nebo o hodinky Oppo. Jak a nad čím bude fungovat Flyme for Watch je zatím záhadou. A záhadou je také to, jak budou vypadat další chytré hodinky Meizu. První hodinky společnosti byly hybridem mezi klasickým a chytrým chronometrem. Vynikaly skvělým zpracováním se švýcarskými technologiemi, klasickým ciferníkem a dlouhou výdrží baterie. Zda a do jaké míry budou připravované hodinky podobné těm čtyři roky starým je zatím ve hvězdách. Ovšem stále zbývají zhruba čtyři měsíce na to, aby výrobce vyrukoval s podrobnějšími informacemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.