Čínští výrobci chytrých telefonů to letos ve velkém rozjíždějí s přístroji s podporou 5G sítí. A to nejen v high-end segmentu, ale i ve střední třídě. Mezi takové producenty patří i značka iQOO, která letos v květnu/máji vydala model Z1, který se stal prvním telefonem s procesorem MediaTek Dimensity 1000+ 5G. Ovšem v krasojízdě pokračují dál a připravuje další model iQOO Z1x. Ten by měl být podle čínských tipařů nejlevnějším telefonem s podporou 5G.

Očekává se, že výrobce v případě iQOO Z1x vymění čipset Dimensity 1000+ za Snapdragon 765G od Qualcommu. Je tedy jasné, že ani v tomto případě podpora 5G chybět nebude. Kromě toho by měl mít displej s vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz. Ví se také, že by baterie měla dostat podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. A když už mluvíme o baterii, tak přidejme i další info, které se objevilo na čínském Weibo.

Snímek displeje iQOO Z1x, na kterém běží aplikace Ampere ukazuje, že baterie má kapacitu 5000 mAh. To je poměrně větší kapacita než u modelu Z1. Jeho akumulátor má „jen“ 4500 mAh. Je jistě jen dobře, že mnozí výrobci vybaví své telefony střední třídy některými z parametrů prémiových modelů a přesto se snaží dodržet relativně nižší cenu. A jak by tedy mohla být nastavena u iQOO Z1x? Podle odhadů to nevypadá, že by šlo o nějak předražený kus. Tipaři odhadují, že by se cena mohla pohybovat v rozpětí 250 až 280 dolarů. A to skutečně není mnoho uvážíme-li, že by telefon měl pohánět procesor Snapdragon 765G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.