Podle dostupných zdrojů je na konec srpna plánované uvedení nové řady korejského giganta Samsungu. A nové modely Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra (Plus) určitě budou chtít opět ohromit svět. Zákulisní informátoři už nás nějaký čas krmí zaručenými informacemi o technologických pokrocích nových modelů, mezi kterými se vyjímá hlavně nový stylus S-pen s odezvou jen 9 ms. Možná dojde ale v porovnání se současnou generací vlajkových modelů k poměrně překvapivým škrtům ve výbavě fotoaparátů.

Momentálně nejlepší Samsung Galaxy S20 Ultra se totiž chlubí plným 100x přiblížením pomocí technologie Space Zoom. Samozřejmě se jedná hlavně o snahu o ohromení zákazníka závratnými „hausnumery“, protože drtivá většina tohoto impozantního zoomu je realizována digitálně. Což ve výsledných fotografiích při maximálních přiblíženích hraje roli a kvalita je velmi pofidérní. Ale na papíře vše samozřejmě vypadá fantasticky, protože strategie „čím více pruhů, tím více Adidas“ stále funguje.

Známý „leakster“ IceUniverse ale přinesl zprávu, že by právě chystaný Galaxy Note 20 Ultra měl právě funkce Space Zoom vzdát. Novým maximem by se tak mělo stát (stále extrémní) 50x přiblížení a firma slibuje hlavně vylepšení kvality snímků nového zoomu. To jsou chvályhodná slova, protože ve foto-oblasti často opravdu kvalita vítězí nad kvantitou. A i když je současný špičkový S20 Ultra výborným fotomobilem, tak už na tu absolutní smetánku přece jen lehce ztrácí.