Červen už je skoro za námi a na poměry čínského dvojbloku Xiaomi / Redmi šlo o poměrně „tichý“ měsíc. Sice jsme se dočkali představení super levného Redmi 9, ale to proběhlo tak nějak samozřejmě a automaticky. Asi jsme zhýčkaní a rozmazlení, protože bychom si představovali pořádnou vlajkovou loď nebo designovou lahůdku z jejich produkce v podstatě každý měsíc. Nebo ne ? Podle posledních zpráv totiž mají v Xiaomi na léto velké plány, kterými nám naši rozmazlenost v podstatě kompletně splní.

Veškeré informace pocházejí od skvěle informovaného „leakstera“ DigitalChatStation, takže na nich rozhodně něco bude. Letní smršť by tak měl v červenci odstartovat zatím přesně nepojmenovaný model Redmi, který by měl přinést na trh velmi výkonný zbrusu nový procesor Mediatek Dimensity 1000+. Kromě toho také třeba LCD (!) displej se 144 Hz obnovovací frekvencí, čtečku otisků na boku telefonu nebo 33W rychlo-nabíjení. Tento model se už dokonce mihl i v certifikačním procesu 3C pod označením M2006J10C, takže rozhodně nejde jen o výplod fantazie.

V srpnu by pak měla na tento kousek navázat další lahůdka a tentokráte půjde o tu nejvlajkovější vlajkovou loď. Podle všeho jde totiž o Xiaomi Mi 10 Pro Plus a jsme velmi zvědavi, čím nás Xiaomi ohromí tentokrát. Tedy kromě ceny. A to ještě není vše, protože by v posledním čtvrtletí měl konečně dorazit i už skoro mýtický Xiaomi Mi MIX 4. Samozřejmě se jedná o velmi předběžné informace a je tak možné, že velké plány ještě doznají časových změn. Ale fandové se na léto od Xiaomi mají každopádně na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.