Společnost Huami, výrobce chytrých hodinek asi není třeba představovat. Jejich chronometry jsou populární a Huami každoročně nabídne několik nových modelů. Jedním z posledních je například Amazfit X, který byl letos uveden prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Nyní byly v Indii představeny hodinky Amazfit Stratos 3, u kterých výrobce slibuje dlouhou výdrž baterie. Ovšem dalo by se vlastně říci, že jde o rebrand loňských Amazfit Smart Sports Watch 3. Mají totiž hodně společného.

Hodinky Amazfit Stratos 3 mají sportovní design a kruhový transfekční displej. To v praxi znamená, že displej sám reaguje na intenzitu světla. Jeho úhlopříčka je 1,34 palce, rozlišení je 320×320 pixelů a chrání jej sklo Gorilla Glass třetí generace. Rám hodinek je z nerezové oceli 316L, řemínek je vyroben ze silikonu. Průměr hodinek je 48,6 mm a tloušťka těla pak 13,4 mm. Hodinky pohání dvou jádrový procesor s 512 MB RAM a 2 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 300 mAh. V sportovním režimu by měla mít výdrž až 7 dní. V systému pro běžné nošení pak až 14 dní.

Amazfit Stratos 3 podporují až 80 sportovních režimů jako je například lyžování, bruslení, šerm a nebo třeba i karate. Jsou vybaveny senzorem Biotracker PPG, 6-osým akcelerometrem, 3-osým geomagnetickým senzorem a snímačem tlaku. V rámci konektivity zde najdeme NFC, GPS, Glonass, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Nechybí ani odolnost 5ATM. Hodinky lze aktuálně pořídit na indickém Flipkartu a nebo na oficiálních indických stránkách Amazfit. Nabízeny jsou v černé barvě a jejich cena je 13999 indických rupií, což je zhruba 185 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.