Telefony od Xiaomi patří papírově mezi ty nejopečovávanější po softwarové stránce, protože tvůrci se snaží o velmi častou frekvenci aktualizací. K tomu samozřejmě připočtěte ještě velmi aktivní komunitu se spoustou vylepšení a alternativ. Neplatí to samozřejmě univerzálně, protože třeba patálie ohledně Mi A3 s Android One jsou asi známou antickou tragédií. A při obřím záběru firmy se také i oficiální aktualizace Xiaomi  ne vždy povedou a často pokazí i něco, co dříve fungovalo.

To je právě možná i případ poslední aktualizace MIUI 12 z 15. června, která odstartovala hromadu stížností uživatelů Xiaomi Mi 10 na oficiálních fórech. Podle nich nový update rozbil korektní vybalancování zvuku u telefonu a hlasitost reproduktoru je tak výrazně nižší, než u předchozí verze firmwaru. Něco podobného se Xiaomi povedlo s aktualizacemi i u jiných modelů v minulosti, takže nejde o žádnou extra novinku ani překvapení. Ale firma tentokrát zareagovala bleskurychle a neponechala nic náhodě.

Inženýři Xiaomi totiž kontaktovali přímo některé ze stěžujících uživatelů (samozřejmě v domovské Číně) a s týmem testerů je pak navštívili. Na místě pak provedly veškeré testu zvuku a hlasitosti telefonů hned na 4 rozdílných nastaveních hlasitosti. Křivky se ve všech případech zcela shodovaly u obou verzí firmwaru, takže jde s největší pravděpodobností jen o samotnou perspektivu uživatelů. Navíc se k věci vyjádřil přímo i vývojářský tým MIUI a podle jejich slov se s vyvážením zvuku nic nedělalo od dubna. Každopádně velmi sympatická okamžitá reakce na kritiku aktualizace od Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.