Návrat Motoroly ke slavnému designu „žiletky“ RAZR ve znamení ohebných telefonů se setkal s poměrně velmi příznivou odezvou veřejnosti. První generace sice zdaleka není dokonalá a potýká se s celou řadou problémů, ale i tak jde o minimálně skvěle vypadající kousek. A fandové začali samozřejmě doufat, že se hlavní nedostatky tvůrcům podaří vychytat s novou verzí modelu. Motorola RAZR 2 se podle předpokladů měla představit dokonce ještě do konce letošního roku, optimisté hovořili zhruba o zářijovém představení.

To ale nakonec asi nebude pravda, což předevčírem na Twitteru potvrdil Ross Young, šéf analytické firmy DSCC. Podle jeho slov i na Motorolu tvrdě dopadly následky pandemie koronaviru a následně se tak vydání RAZR 2 posune o celý kvartál až někam na začátek roku 2021. Teoreticky se ještě firma může uchýlit k samotnému představení telefonu ještě do konce letošního roku, ale s dostupností až o několik měsíců později. Protože za současného stavu je dostupnost některých kritických komponent opravdu nízká a výhledově nebude o moc lépe.

RAZR 2 by totiž podle předchozích zpráv měl vylepšit displej použitím ultra-tenkého skla UTG (podobně jako třeba Galaxy Fold 2). A dodávky těchto skel budou do konce roku velmi limitované. Kromě toho by měla nová generace přinést i výkonnostní pokrok s procesorem Snapdragon 765G, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, hlavním 48 Mpx foto-senzorem Samsung ISOCELL Bright GM1 nebo 20 Mpx selfie kamerkou. Otázkou ale zůstává, jak lákavě bude podobný soupis parametrů vypadat na začátku příštího roku. Asi moc ne a zastaralé vybavení první generace by se tak mohlo opakovat…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.