I když už je pro všechny fanoušky značky OnePlus čekání dlouhé, tak se snad už konečně opravdu schyluje k vydání nového modelu pro střední třídu. Tím by měl být čerstvě přejmenovaný OnePlus Nord (původně OnePlus 8 Lite nebo OnePlus Z), který už dokonce prošel i prvními certifikacemi. Protože půjde o první model OnePlus pro střední třídu za opravdu mnoho let, tak jsou očekávání fanoušků na velmi vysoké úrovni. Zejména kvůli zklamání z vysoko nastavených cen nedávných vlajkových modelů OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

První certifikace k OnePlus Nord pochází od TUV Rheinland a vyčíst z ní můžeme v podstatě jen podporu 30W rychlo-nabíjení. Což odpovídá poslední generaci firemního nabíjení WarpCharge 30T, takže vše v pořádku. Certifikace je pro všechny regiony, takže nový se ani nový kousek nebude vzpírat globální filosofii značky. Kromě toho se už chystaná novinka objevila i na jednom z indických certifikačních úřadů, takže se na této frontě konečně opravdu něco děje.

Ohledně výbavy chystaného OnePlus Nord se zatím musíme bohužel stále spolehnout jen na kolující sestavu parametrů bez záruky. Ta hovoří o 6.55-palcovém FullHD+ AMOLED displeji s 90 Hz obnovovací frekvencí a integrovanou čtečkou otisků prstů, procesoru Snapdragon 765G, až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti nebo 4300 mAh kapacitě baterie. Oproti původním předpokladům by dokonce měl mít fotoaparát až čtyři senzory se 64 Mpx hlavním.

Velmi nadějnou spekulací je pak i údajný odhad indické ceny telefonu, který se pohybuje kolem v přepočtu zhruba 330 dolarů. To by byla fantastická cena a můžeme tak jen doufat. Ale rozhodně nejde o nic oficiálního, tak prosím nekamenovat, až bude OnePlus Nord dražší 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.