Zhruba v polovině dubna/apríla byl v Číně představen zajímavý telefon střední třídy s názvem Nubia Play 5G. Název napovídá, že jde o herní telefon. Následně tento model sbíral potřebné certifikace, aby mohl být uveden i mimo čínský trh. Na ten se dostává nyní jako Nubia Red Magic 5G Lite a byl oficiálně představen ve Španělsku. Tam se už začíná také prodávat, ale zatím jen u operátora Vodafone.

Hlavní parametry

Design i parametry Nubia Red Magic 5G Lite jsou stejné jako u čínské verze Nubia Play. Ale i přesto si je dnes zopakujeme. OLED displej má úhlopříčku 6,65 palce a rozlišení 2340×1080 pixelů. Obnovovací frekvence obrazovky je 144 Hz a vzorkovací frekvence je 240 Hz. Slovo Lite v názvu signalizuje jisté odlehčení oproti plnohodnotnému modelu. Kompromis tedy nastal v případě použitého procesoru, kterým je Snapdragon 765G s vestavěným 5G modemem. Ve Španělsku je nabízena verze s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště UFS2.1.

Baterie má slušnou kapacitu 5100 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem až 30 W. Najdeme zde i podporu NFC a Bluetooth 5.0. Dále také velmi pokročilý systém chlazení a dokonce i specializovaná herní tlačítka. Nechybí ani stereo reproduktory nebo snímač otisků integrovaný v displeji. Telefon běží na operačním systému Android 10 s nadstavbou Nubia UI 8.0. Foto výbavu zastupuje přední 8 MPix kamera a zadní fotoaparát s 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix senzory.

A teď se dostáváme k tomu, co příliš nepotěší, a to je cena. Španělský Vodafone nabízí telefon ke koupi na splátky. Pokud bychom je sečetli, tak se dostaneme na 600 euro. Splátky jsou rozloženy na dva roky po 25 eurech měsíčně. Srovnáme-li tuto cenu s cenou vlajkového modelu Red Magic 5G, za který ve verzi 8/128 GB zaplatíte 579 euro, je model Lite skutečně předražený. Aby operátor trochu navnadil potenciální kupce nabízí k telefonu zdarma gamepad a ochranný kryt.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.